Дарунки для Даринки

Євген ЦИМБАЛЮК,
Рівненська обл.

Ковальський фестиваль “Металеве серце України” у Рівному змінив свій статус — зі всеукраїнського на міжнародний. Серед 150 учасників дійства були представники ковальських шкіл із Голландії, Болгарії, Чехії, Японії, Росії.
Підкорювачі вогню й металу змагалися за найкращу скульптуру “Ангел”. Ковалі самі були й суддями конкурсу, в якому за перше місце передбачалася винагорода в сумі 7000 гривень, за друге — 5000 гривень, за третє — 3000 гривень. Найбільше переможних жетонів отримав ангел “Кузні Росич” із селища Рокитне Київської області, якою керує Юрій Виродов.
На фестивалі відбулися численні майстеркласи, під час яких усі охочі опановували ковальську справу. 74річний голландець Хуб Сенсен, майстер зі світовим ім’ям, власне, і приїхав у Рівне, щоб через своє знання і вміння примножити кількість шанувальників ковальського мистецтва.
Дарунок Рівному від учасників фестивалю — металева українка Даринка, в кучері якої кожен із ковалів вплів виготовлену прикрасу.
Фестиваль став можливим завдяки його ініціатору та натхненнику, директору фірми “Рівнебудпостач” Ніні Кроці, яка за свою любов до металевих дивовитворів і підтримку ковальського мистецтва удостоєна почесного звання металевої королеви України.

Related posts

Leave a Comment