«Новітні валуєви з Міносвіти продовжують русифікувати маленьких українців»

Днями облдержадміністрація, зокрема департамент освіти й науки “порадували” полтавські медіа і громадськість повідомленнями про чергові новації міністра-українофоба Табачника у сфері освіти. Серед іншого на прес-конференції чиновники ОДА сповістили, що 56 % батьків школярів Полтавщини вибрали для опанування своїми “чадами” другої іноземної російську. Черговий вибрик біло-блакитної влади коментує помічник-консультант голови комітету ВР з питань культури і духовності, член правління крайового товариства української мови “Просвіта” ім. Тараса Шевченка Олег Пустовгар.

“У цьому контексті варто наголосити на трьох очевидних моментах. По-перше, можна впевнено стверджувати, що ОДА не розробила чіткого механізму прозорого і публічного обговорення батьками вибору вивчення другої іноземної. Напевне, батьків і учнів просто “поставили перед фактом”. До того ж не відбулося публічного роз’яснення про переваги для майбутніх громадян України вивчення мов країн, які домінують у ЄС — приміром, французької чи німецької. От і виходить, що економічно Україна поволі інтегрується до ЄС, а гуманітарно від нього віддаляється “завдяки” недолугій політиці Табачника і Ко.
По-друге, усі ми — свідки нечуваної маніпуляції нормами права. Варто говорити про законодавчі нестиковки, штучно створено правову колізію. Адже російська навіть згідно з одіозним законом Колесніченка-Ківалова є регіональною, меншинною. Стаття 10 Конституції також проголошує російську мову як мову національної меншини. Як відомо, Полтавщина не входить у число областей, де російську вище­згаданий горе-закон визначає як регіональну. Напередодні схвалення згаданого законопроекту проросійські політики, зокрема й Табачник, неодноразово під час численних телеефірів запевняли, що російська мова за жодних обставин не може бути в Україні іноземною. Однак не минуло й року, як новітні валуєви з Міносвіти поміняли свою риторику на 180 градусів задля продовження курсу нищення національної ідентичності. Звісно, вони усвідомлюють, що географічним пріоритетом цієї згубної політики має стати саме Центральна Україна, зокрема Полтавщина — колиска української літературної мови, край Івана Котляревського, Олени Пчілки, Симона Петлюри, Патріарха Мстислава, Григора Тютюнника та ін. Прикметно і закономірно, що рішенням Кабміну міністерським куратором Полтавщини є саме Табачник. По-третє, ефективною відповіддю діям влади, спрямованим на денаціоналізацію України, перетворення її на малоросійську губернію має стати створення кожним свідомим українцем навколо себе українського простору. Жодна влада не завадить нам замовляти пісні на вітчизняних радіостанціях українською мовою, купувати більше журналів, газет, книг українською, переглядати якісні українськомовні сайти у всесвітній павутині. Прикладом може бути багатогранна діяльність Полтавської “Просвіти”. Головне — подолати пасивність і мати бажання”.

Прес-центр Полтавського крайового товариства української мови “Просвіта”  ім. Тараса Шевченка

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment