Затверджено програму «Просвіта ХХІ століття»

Івано-Франківська обласна рада рішенням сесії ухвалила регіональну програму “Просвіта ХХІ століття”. Вона розрахована на 2013—2016 роки. Ініціатори програми — обласні рада й державна адміністрація та обласне об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта”. Як сказано в преамбулі рішення, програма ухвалюється “з метою поширення українських духовних цінностей і згуртування громадян на основі просвітянської традиції”. При ухваленні програми враховано позицію постійних комісій обласної ради з питань націо­нального та духовного розвитку, культури, ЗМІ, книговидання і свободи слова, освіти й науки.
Рада зобов’язала департамент фінансів обласної державної адміністрації при внесенні змін до обласного бюджету 2013 року та формуванні проектів бюджету області на 2014—2016 роки передбачити кошти на виконання цієї регіональної програми. Рекомендовано районним державним адміністраціям та виконкомам міськрад міст обласного підпорядкування розробити і внести на розгляд сесій районних і міських рад відповідно місцеві програми “Просвіта ХХІ століття” на вказані роки.
Усього на обласну програму передбачено виділити з обласного, районних і міських бюджетів, інших джерел фінансування 6 мільйонів 91 тисячу гривень, причому понад 90 % цих коштів виділяється саме з бюджету. 1350 тисяч гривень виділяється вже цього року.
Результатом виконання програми, як зазначено в рішенні сесії, має стати підтримка просвітницьких традицій, національних духовних надбань у суспільстві, розширення ролі громадськості у суспільному житті, поліпшення співпраці між владними структурами та громадськістю.
Програмою передбачено надати підтримку формуванню і діяльності осередків “Просвіти” у населених пунктах, навчальних закладах і трудових колективах. Відповідно до концепції активізації “Просвіти”, підтриманої обласною радою, передбачається, що актив просвітянських осередків включатиме керівників освітніх установ, учителів, священиків, сільського (селищного) голову, працівників культури. Мешканці населених пунктів матимуть змогу через “Просвіту” відстоювати свої інтереси, не допускати відірваності влади від народу. Особлива увага звертається на залучення до просвітянського загалу молоді. Осередки “Просвіти” мають стати інтелектуальними та ідейними провідниками суспільного життя на селі, громадською опорою мешканців. Слід відродити давні гасла просвітян “Свій до свого по своє” і “Допоможемо собі самі”.
Організація виконання програми покладена на обласне об’єднання “Просвіти” за підтримки місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Серед передбаченого програмою й підтримка, зокрема фінансова, просвітянських заходів, допомога у виданні обласної газети “Галицька Просвіта”, випуск програми “Дзвони Просвіти” на обласному радіо, капітальний ремонт Народного дому “Просвіти” у Івано-Франківську та підтримка художніх просвітянських колективів.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment