Замовників — за ґрати

dsc_5574Надія КИР’ЯН
Фото Олександра ЛИТВИНЕНКА

День пам’яті Георгія Гонгадзе став днем солідарності журналістів. Нині, як і щороку 16 вересня, журналісти й інші небайдужі громадяни зібралися на Хрещатику біля будинку НСЖУ, звідки колоною вирушили до Майдану Незалежності, де відбувся мітинг пам’яті. Журналісти тримали напис “Безкарність вбиває” величезними літерами, на яких записали прізвища загиблих за роки незалежності через професійну діяльність 62х їхніх колег. Запалили свічки та вшанували вбитих хвилиною мовчання.
Після мітингу рушили до будинку Адміністрації президента. Там, як завжди, натрапили на міліцейський кордон. Журналісти оголосили свої вимоги, зачитали звернення до президента України, у якому йдеться про те, що досі у в’язниці перебувають лише виконавці злочину, немає жодного прогресу у встановленні замовників убивства. “Жодних слідчих дій після заяви Олексія Пукача про причетність Леоніда Кучми та Володимира Литвина до вбивства Георгія Гонгадзе проведено не було”.
Фізична агресія щодо журналістів в Україні лишається на досить високому рівні. 2013 року кількість фізичних нападів і перешкоджань законній професійній діяльності тримається приблизно на тому ж рівні, як і в період виборчої кампанії 2012 року і майже втричі перевищує кількість таких злочинів, зафіксованих у першій половині 2012 року. 2013 року зросла кількість нападів на журналістів з боку приватних осіб і силових структур. За 8 місяців 2013 року зафіксували 54 випадки нападів і погроз і 89 випадків перешкоджань. Основними агресорами щодо журналістів за цей період стали приватні особи, які вже здійснили 22 таких напади. За ними йдуть правоохоронні органи і силові структури. 2013 року зафіксовано 15 нападів силовиків на журналістів, тоді як за весь 2012 рік — 8. На третє місце вийшли охоронці і молодики, які здійснили 12 нападів.
Зростання фізичної агресії свідчить про те, що нападники не бояться покарань. Безкарність за напади на журналістів лишається надзвичайно високою.
Усе це наслідки досі не розкритого вбивства Георгія Гонгадзе, вважають журналісти. А тому звернулися до президента з вимогою “зробити все необхідне, щоб у справі вбивства Георгія Гонгадзе були названі та покарані всі замовники, а також щоб були розслідувані наступні факти нападів, побиття та перешкоджання законній діяльності журналістів і винні були покарані”.
Вечір пам’яті Георгія Гонгадзе та загиблих журналістів відбувся у 12 містах України, зокрема в Донецьку, попри те, що там “молодики спортивної зовнішності” намагалися цьому завадити.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment