Не допустимо наруги над пам’яттю Юрія Шевельова

Через технологічні особливості випуску нашого тижневика це число “Слова Просвіти” потрапить до читачів уже після того, як 25 вересня Харківська міська рада розгляне питання про долю меморіальної дошки Юрію Шевельову, винесене на сесію на вимогу Харківського міського голови Геннадія Кернеса.

Меморіальну дошку видатному українському мовознавцю, культурному діячеві Ю. В. Шевельову вже сьогодні Харківська міська влада прирекла на знищення. Особливе обурення викликає те, що, враховуючи думку невеликої спільноти патологічних українофобів, харківська влада при цьому відверто ігнорує ініціативу набагато значнішої і численнішої групи харківської територіальної громади, яка на законних підставах хоче увічнити в Харкові ім’я свого земляка Юрія Шевельова. Громади, яка доклала багато власних фізичних і фінансових зусиль до виготовлення та законного встановлення пам’ятки видатному харків’янину, який своїми працями і культурним подвижництвом прославив рідне місто на весь світ.
Також міська влада ігнорує думку науковців, діячів культури, дисидентів. Так, перед сесією відкрите звернення на захист пам’яті Ю. Шевельова до депутатів міської ради розповсюдив учасник ініціативи “1 грудня”, лауреат Шевченківської премії Євген Сверстюк. Як повідомила українська письменниця Оксана Забужко, до початку сесії Харківської міської ради на ім’я міського голови Г. А. Кернеса передано лист від західних славістів щодо підтримки пам’яті Юрія Шевельова. Під листомзверненням поставили свої підписи провідні науковці Колумбійського, Гарвардського, Альбертського й інших університетів, де викладав Шевельов. Світова наукова спільнота закликає харків’ян не допустити акту вандалізму.
Нагадаємо, що 3 вересня 2013 року в Харкові громадські спільноти відкрили меморіальну дошку Юрію Шевельову на будинку, де він мешкав у 1915—1943 роках.
Розпорядження про вшанування пам’яті Юрія Шевельова ухвалив 2011 року харківський міський голова Геннадій Кернес відповідно до рішення топонімічної комісії Харківської міської ради.
Проте 3 вересня 2013 року на вимогу голови громадської організації “Антифашистський комітет Харківщини” Нісана Ройтмана зініціювали системну протидію з боку чиновників Харківської міської влади різних рівнів щодо недопущення встановлення меморіальної дошки Юрію Шевельову. Н. Ройтман безпідставно, бездоказово звинуватив Юрія Шевельова у “пособництві німецькофашистським окупантам” у 1941—1943 роках.
Спершу організаторів ушанування пам’яті видатного науковця шантажували погрозливими дзвінками з вимогами відмінити заплановані меморіальні заходи. Коли ж харків’яни, зважаючи на обставини, відкрили пам’ятну дошку раніше запланованої дати, можновладці вдалися до наступних підступних дій.
4 вересня 2013 року провели позачергове засідання Топонімічної комісії Харківської міської ради з метою скасувати своє попереднє рішення про встановлення меморіальної дошки Юрію Шевельову. Проте завдяки присутності широких журналістських кіл і представників громадських організацій краю це рішення Топонімічній комісії не вдалося офіційно затвердити. Лише шляхом відвертої фальсифікації у протокол засідання внесли пункти про відміну рішення щодо увічнення пам’яті Юрія Шевельова, рекомендації до Харківського міського голови відмінити своє розпорядження щодо вшанування пам’яті видатного діяча української науки й культури.
Синхронно з подіями, які розгорталися на засіданні Топонімічної комісії зі звинуваченнями Юрія Шевельова у буцімто його “колаборантстві” з фашистами, в соціальних мережах виступили мер міста Геннадій Кернес і голова Харківської обласної адміністрації Михайло Добкін.
Лідери українських громадських організацій Харкова звернулися до небайдужих громадян із проханням підтримати ініціативу харківської громади щодо недопущення демонтажу меморіальної дошки. Свої телеграми і термінові листи на підтримку пам’яті Ю. Шевельова необхідно невідкладно надсилати на адресу Харківського міського голови Геннадія Кернеса: пл. Конституції, 7, Харків, 61003.

Вл. інф.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment