У Львові «перезавантажили» Франка

У межах 20-го ювілейного Форуму видавців у Львові презентували книжку “Франко. Перевантаження”. Збірка увібрала в себе 22 авторських погляди на постать Каменяра. Це — відомі українські письменники, науковці-літературознавці, дослідники творчості письменника, що об’єдналися з бажанням “перезавантажити” Франка, себто його творчість, на сучасний копил.

Ігор ГАЛУЩАК,
Олег ДЬОРКА

Ідея зібрати означені погляди під однією палітуркою належить молодим студентам та організаторам фестивалю “ФранкоФест” Остапу Походжаю та Андрію Беницькому. Народжена у фестивальному середовищі й підтримана знаними постатями в сучасному українському культурному просторі, книжка стала живим продуктом фестивалю і цільним науковопубліцистичним і художнім джерелом нового бачення Франка, не втраченого, не розвінчаного, не забутого, а молодого, такого різноманітного й багатогранного нашого сучасника.
Презентація видання відбулася у приміщенні факультету культури і мистецтв ЛНУ ім. Івана Франка. Модерував зустріч Богдан Тихолоз, котрий у вітальному слові наголосив на тому, що ця книжка не підручник чи монографія, й не обов’язкова лектура для студентства, вона — мозаїка сучасних візій, спроба впіймати профіль Франка у власну творчу камеруобскуру в суб’єктивний об’єктив. Книгу презентували одні з авторів — Олег Лишега та Галина Пагутяк. Скажімо, Олег Лишега пригадав скандал, що трапився в Дрогобичі 25 липня, коли в межах “ФранкоФесту” влаштували літературні зустрічі — дискурси під назвою “Франко. Перезавантаження”. Тоді група “митців” із Дрогобича активно протестувала проти будьякого “перезавантаження” “приватизованого” нею Франка. Скандал, що виник довкола проекту, вважає пан Лишега, лише свідчить про його важливість і потрібність, адже будити думку довкола Франка необхідно. Тим більше, що ідея цього проекту виплекана саме молодими людьми, які народжені у сучасній Україні, а не в Радянському Союзі.
Звернувся до присутніх і Богдан Якимович, ученийісторик, професор, доктор історичних наук: “Під одною обкладинкою зібрані наукові, художні та контраверсійні праці різних людей, які сприймають Івана Франка винятково через його творче “єство”. На думку Богдана Якимовича, новела “Колюче терня” авторства Миколи Лепкого, вміщена до збірки, є чи не найкращою новелою в сучасній українській літературі останніх часів, а збірка загалом потрібна, важлива та актуальна”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment