ЗАЯВА

Секретаріату НСПУ та Центрального правління ВУТ “Просвіта” імені Т. Шевченка
Проти Голови Національної спілки письменників України, члена Головної ради ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка, відомого громадського діяча Віктора Баранова вчинено кримінальний злочин. У ніч із 12 на 13 вересня цього року невідомі зловмисники підірвали і дощенту спалили його дачний будинок у с. Ровжі Вишгородського району. Завдано великої матеріальної та моральної шкоди. Через кілька днів після злочину невідомий “доброзичливець” із мобільного телефону пригрозив В. Баранову, що це “тільки початок” і “буде продовження”, у разі якщо він не складе з себе повноважень Голови НСПУ.
Не маємо сумніву, що за цими бандитськими діями стоять кримінальні структури, які помщаються В. Баранову за його непоступливу позицію у відстоюванні інтересів письменницької громади, захисті спілчанського господарства від рейдерського захоплення.
На наше глибоке переконання, замах на Голову НСПУ — пряме продовження багаторічних намагань новітніх “господарів життя” заволодіти майном, переданим Спілці письменників у довічну власність Постановою Кабінету Міністрів України № 1058 від 1998 року. У цій низці — постійні судові процеси проти НСПУ, інспіровані деякими ласими орендарями, допущеними попереднім керівництвом Спілки до письменницьких Будинків творчості “Коктебель” та ім. Чехова в Ялті, замовні сюжети на декотрих телеканалах про нібито “надлишок” переданого НСПУ майна та “неспромогу” Спілки дати йому лад, цинічні спроби перепрофілювати Ірпінський будинок творчості у якийсь історико-культурний заповідник та інші рейдерські дії.
Звертаємося до Міністра внутрішніх справ України, Генерального прокурора України та Служби безпеки України з вимогою негайного оперативного розслідування кримінального злочину, вчиненого проти В. Баранова та НСПУ, виявлення та покарання винних. Закликаємо широку громадськість, творчі спілки, патріотичні організації, політичні сили, ЗМІ, усіх небайдужих об’єднатися для захисту голови НСПУ та Національної спілки письменників України, яка в усі часи була і залишається бастіоном боротьби за національне та духовне відродження, збереження наших святинь і національної пам’яті, утвердження ідеї української незалежності та державності.

Секретаріат Національної спілки письменників України,
Центральне правління ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment