Український світ очима мандрівника

Галина ЄГОРОВА,
відповідальний секретар ЗОО ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка

У Луганську біля пам’ятника Тарасу Шевченку успішно завершився Третій піший похід у рамках Всеукраїнської акції “Січовий Шлях Просвіти”.
Мандрівних просвітян Олега Ткаченка та Михайла Мішина зустрічали луганці на чолі з Дорою Тимошевською, відповідальним секретарем Луганського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка. Мандрівники зустрілися з активом у приміщенні, розташованому на базі нещодавно збудованого й освяченого митрополитом Філаретом Свято-Троїцького кафедрального собору.
Олег Ткаченко розповів присутнім про пройдений шлях, про акцію “Січовий Шлях Просвіти”, Армію Порядку та про започаткований просвітянський рух “Мандрівний Просвітянин”. “Кожен просвітянин за покликом нації зобов’язаний іти в люди, у міста та села України, збираючи фольклор, інформацію про рідний край і сучасний стан українства. При цьому вселяючи надію у серця українців, нагадуючи землякам про давні 145-річні традиції просвітництва, про 200-річчя Тараса Шевченка та про невмирущий дух Запорізької Січі. Несучи в народ гасла: “Ми всі українці — це наша земля”, “Утвердимо в Україні Порядок та Справедливість”, формуючи мільйон добровольців до Армії Порядку”, — наголосив Олег Валентинович.
Просвітяни подолали понад 1700 км шляху Запорізькою, Дніпропетровською, Кіровоградською, Полтавською, Черкаською, Київською, Житомирською, Хмельницькою, Тернопільською, Івано-Франківською, Донецькою та Луганською областями. Відвідали знакові для кожного українця місця: Хортицю, Запорізького дуба, Гетьманську столицю Чигирин, Суботів (Іллінську церкву — місце поховання Богдана Хмельницького та його сина Тимоша), села Мошни та Пекарі, могилу Тараса Шевченка на Чернечій горі у Каневі, Переяслав-Хмельницький… Підкорили Говерлу, пройшли землями війська Запорозького по річках Вовчій, Кальміус та Сіверський Донець за 76 днів. Мета подорожі — привернути увагу українців до якнайшвидшого позитивного вирішення питання збереження та розвитку української мови, культури, духовності; подивитися на український світ очима пішого мандрівника; збудити в українців козацький невмирущий дух; своїм неординарним вчинком спонукати інших нестандартно діяти щодо розбудови, відродження Великої України, встановивши порядок на основі соціальної справедливості.
Подорож засвідчила, що всіх українців об’єднує та гуртує національна основа. У Донецькому та Луганському краї у кожному куточку присутній український дух, українське слово й національні цінності. Не дивлячись на засилля російської мови, більшість із тих, кого зустрічали, до кого зверталися мандрівники, говорили рідною українською мовою. Усі без винятку знають і шанують Батька українського народу Тараса Шевченка, пам’ятають його “Заповіт” і готові втілювати заповідане в життя. Запорожці цікавилися ставленням мешканців Донеччини до свого земляка Віктора Януковича та його “команди”. Всюди, і у селищі Байрачки, і у селі Корсунь, навіть на малій батьківщині В. Януковича у місті Єнакієве висловлювалося розчарування.
Але надія та віра української нації у відродження незаперечна, що підтвердили численні зустрічі у містах і селах, зокрема й у музеї Бориса Грінченка та Миколи Руденка — українців, яких шанують у селах Олексіївка та Біле Луганської області та по всій Україні.
А координатор Всеукраїнської акції “Січовий Шлях Просвіти” Олег Ткаченко вже готується до організації четвертого походу навесні 2014 року, який буде пов’язаний із відкриттям пам’ятника Тарасу Шевченку в Запоріжжі, та п’ятого походу: “На прощу до Батька Тараса” у Канів і закликає просвітян і всіх українців підтримати ці заходи.
Слава Україні!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment