Молодь і Кобзар

У вересні у Національному музеї Тараса Шевченка відбулося урочисте відкриття IV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та презентація науково-освітнього порталу “Тарас Григорович Шевченко”.

Анна МУКАН
прес-центр Інституту філології

Цьогорічний Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка відбувається у рамках святкування 200-річчя від дня народження Кобзаря, тому його відкриття, а також презентація порталу “Тарас Григорович Шевченко” стали одним із важливих заходів у програмі урочистостей державного рівня. Серед почесних гостей заходу директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти й науки України Олег Вік­торович Єресько, Президент Малої академії наук Станіслав Олексійович Довгий, Генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Васильович Стус, а також учасники Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка — учні середньої загальноосвітньої школи № 182 м. Києва, студенти Інституту філології Київського націо­нального університету імені Тараса Шевченка та Гуманітарного інституту Національного авіаційного університету.
Олег Єресько виголосив вітальне звернення міністра освіти і науки Дмитра Табачника до учасників мовно-літературного конкурсу.
Про орієнтацію музеїв на роботу з молоддю говорив Дмитро Стус: “Ми разом із Міністерством освіти і науки України та Малою академією наук свідомо працюємо над тим, щоб наблизити постать Кобзаря до людей, особливо молоді. Тому наша головна мета при відкритті науково-освітнього порталу — зробити Тараса Шевченка доступним для світового загалу”.
“Нема української хати, в якій не було б портрета Тараса Шевченка, рушників із вишитим його образом, “Кобзаря”. У всьому світі бережуть про нього пам’ять. Саме тому організатори порталу “Тарас Григорович Шевченко” мають на меті об’єднати на одному ресурсі все, що нині відоме про великого письменника, художника й громадського діяча”, — зазначив Станіслав Довгий, презентуючи новітню розробку Національної академії наук України у співпраці з усіма закладами, які дотичні до вивчення Кобзаря. Науково-освітній портал, за словами Станіслава Олексійовича, дасть можливість українській і світовій спільнотам не лише ознайомитися з усіма аспектами життя і творчості Тараса Шевченка за допомогою численних оригіналів рукописів, документів, картин, фотографій, мапи міст, де побував Кобзар, віртуальних музеїв, представлених на ресурсі, а й поповнювати портал новими матеріалами та дослідженнями.
Свято завершилося піснею “Україно”, яку виконав переможець ІІІ конкурсу, випускник Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Тесленко.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment