Відповідь на зло красою

Надія КИР’ЯН

Неодноразово звучала критика телепрограм українського телебачення, де ігнорується українська культура, та й українство загалом. На їхньому тлі вигідно вирізняється телеканал “Культура”. Там створюють цікаві українські програми, широко висвітлюють здобутки наших митців.
Телеканал “Культура” та галерея “Арка” розпочали другий сезон арт-проекту “Культура + Р2 = мистецтво”. Виставки відбуваються в галереї. Національного медичного музею, одного з найбільших медичних музеїв у Європі, відомого своєю видавничою, просвітницькою та виставковою діяльністю. Опікується проектом куратор, продюсер, керівник арт-салону “Arka” Руслан Руно. Виставки представляють і підтримують класичне мистецтво. “Саме український реалістичний живопис і є класикою українського образотворчого мистецтва. Хто, як не Тиміш Лящук, Юлій Ятченко, Валерій Франчук, є кращими в Україні. Сьогодні ці художники представляють галерею “Арка” (в арт-проекті “ДТРК “Культура” — 10 років”), — пояснює Руслан Руно.
18 жовтня відкрилася виставка “Подвійний портрет” Валентини та Віктора Бистрякових. Валентина Бистрякова — живописець, графік, нині викладає у Національному київському університеті технологій та дизайну, на кафедрі рисунку та живопису. Вона корінна киянка. Віктор Бистряков — живописець, графік, плакатист, заслужений діяч мистецтв України, професор. Народився в м. Ніколаєвськ-на-Амурі. Обоє закінчили Київський державний художній інститут.
Тема нинішньої виставки — “Чорнобиль — довге відлуння”. У передмові до книжки-каталогу виставки начальник Головного управління культури і мистецтв (КМДА), народний артист України Олександр Биструшкін пише: “Темна краса гіркої полині відобразилась у картинах митців. Реалії нашого сьогодення, про які треба пам’ятати”. А Микола Стороженко, лауреат державної премії ім. Т. Г. Шевченка, доповнює: “Творчі цикли — то болі і відкриті душі Віктора і Валентини. Їхня інтуїція тонким крилом перевтілила горе в поезію, у співчуття…
І тяжка драма, реальність її зі світу хроніки і фактів трансформувалась у мистецьких творах у формулу умиротворення “бунтуючого духу” у “Дух Творящий”, у вічне воскресіння, в дух “Вербної неділі”.
То відповідь на зло красою і буттям, освячують своїм талантом творці гірку полинь святою гілкою верби”.
Напрочуд душевна, тепла атмосфера панувала на відкритті, яке розпочав Руслан Руно. Продовжив захід господар цього гостинного дому, директор музею Вадим Петрович Шипулін, доктор медичних наук, доцент Націо­нальної медичної академії: “Дуже приємно, що цю виставку відкрито у будинку колишнього Анатомічного театру медичного факультету Київського університету до його 160-річчя, приємно вітати тут таких шановних людей. Насолоджуйтесь, спілкуйтесь і дай Боже усім Вам здоров’я”.
Президент Національної академії мистецтв України Андрій Чебикін подякував медичному музею, що проводить такі заходи, зазначив, що медицина лікує тіло людини, а мистецтво — душу. Цю виставку підготували зрілі художники з великим досвідом, — сказав Андрій Володимирович. — Їхні полотна щирі, вони хвилюють глядачів. Твори гуманістичні, виконані з великою любов’ю до людини, до предмета, до природи. Це справді сучасні художники, професіонали”.
Віктор Бистряков подякував організаторам виставки і глядачам, розповів, що назавжди запам’ятав настанову свого вчителя народного художника Михайла Дерегуса: “Іди своїм шляхом, слухай себе і своє серце. Мистецтво — це надзвичайна робота над собою, віддача енергії, віра в майбутнє. Отоді ми збережемо нашу культуру і мистецтво”.
У цій галереї заплановано незабаром провести виставки Михайла Хіхлухо “Після літа” (живопис), Валерія Франчука “Сторінками Кобзаря” (скульптура, графіка, живопис), Тамари і Тимоша Лящуків “Плакати часів недокомунізму і далі”, Володимира Куткіна “Невичерпне джерело” (графіка), Віктора Бистрякова з друзями (скульптура, графіка, живопис).

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment