Перша громадсько-наукова конференція Київської «Просвіти»

dsc_8517
Музичне вітання від Кирила Стеценка
Фото Олександра Литвиненка

“Майбутнє України та інструменти його творення” — ось головне питання, яке Київська “Просвіта” запропонувала обговорити громадським активістам, лідерам організацій третього сектору, представникам творчого і підприємницького середовищ. І скликала для цього 17 жовтня 2013 р. відкриту громадсько-наукову конференцію “Культура спільнотної самоорганізації українців і стратегії національного лідерства”. Широко розрекламований у соціальних мережах форум відбувся в актовій залі Національного університету “Києво-Могилянська академія”, який виступив його співорганізатором.
Учасники зібрання (а їх було більше сотні) намагалися знайти відповіді на запитання: яким чином громадські ініціативи можуть сприяти реалізації потенціалу українського суспільства? Що необхідно зробити для встановлення в Україні атмосфери довіри та співпраці? Як виконати заповітну настанову з національного гімну України: “Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці”?
Доповіді були умовно поділені на чотири тематичні розділи: “Український громадський сектор: стан, традиції, перспективи”, “Українська культурна ідентичність: проблеми колективного вибору”, “Стратегії лідерства: від суб’єктності до творення майбутнього”, “Громадські альтернативи та рух соціальних інновацій”.
Своє бачення ситуації в українському громадському секторі, її історичних передумов і майбутніх перспектив висловили експерти, а саме: заступник головного редактора газети “Слово Просвіти” Євген Букет у доповіді “Роль “Просвіти” в українському державотворенні на початку ХХ ст.”; керівник програми розвитку громадянського суспільства в Українському незалежному центрі політичних досліджень Максим Лациба з темою “Аналіз актуального становища громадського сектора України: його структура, тренди, проблеми”; президент компанії “Євроіндекс”, викладач “Києво-Могилянської школи бізнесу” Валерій Пекар — “Еволюція націо­нальної ідентичності”; голова ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка, лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка Павло Мовчан — “Мовний чинник ідентичності за перехідного статусу України”; лідер гурту “Хорея Козацька”, член Правління Київської “Просвіти” Тарас Компаніченко — “Модерна національна ідентичність та українські етнічні архетипи”; доцент Прикарпатського Націо­нального університету ім. В. Стефаника, кандидат філософських наук Галина Дичковська — “Набуття індивідуально-колективної суб’єктності як легітимація через ініціацію”; автор книги “Україна омріяна” Олексій Толкачов — “Про суспільну силу української мрії”; голова Київського міського об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка Кирило Стеценко — “Національна ідея як стратегічний інструмент творення майбутнього”; головний редактор порталу “Народний оглядач” Ігор Каганець — “Країна стартапів”; голова Спілки об’єднань громадян “Демократична Київщина” Ігор Найда — “Проект “Лідерська Україна” та патріотичне виховання молоді”; директор ГО “Центр розвитку суспільства” Ігор Харченко — “Нові запити суспільства і прогноз життєздатності громадських рухів в Україні”.
На конференції також презентували нову концепцію розвитку Київської “Просвіти”, що базується на цінностях лідерства, експансії та молодості. “Оновлена” Київська “Просвіта” могла б стати центром творення національної ідеології в столиці, каталізатором побудови української моделі “панування без примусу, без насильства, без приниження”. А тому подальші дії столичних просвітян у цьому напрямкові будуть спрямовані на пошук гармонізації української традиції із викликами глобальних змін. Керівники Київської “Просвіти” впевнені, що актуальна тема конференції вимагає продовження і розвитку. Тож за кілька місяців плануються нові зустрічі та дискусії.

Вл. інф.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment