Відкритий лист до Президента України Віктора Федоровича Януковича

Вельмишановний пане Президент!

Ми, Надзвичайні й Повноважні Посли України, засвідчуємо беззастережну підтримку зовнішньополітичного курсу нашої держави на здобуття асоційованого членства в Європейському Союзі. Віримо, що Ви не відступите від наміру підписати історичний документ на саміті Україна—ЄС у Вільнюсі в листопаді цього року, чим буде підтверджена воля більшості громадян України щодо повернення нашого народу до своєї історичної, культурної, державницької європейської ідентичності.
Євроінтеграційна політика, спрямована на вступ України до Європейського Союзу, сприятиме не тільки засвоєнню нашою державою демократичних європейських цінностей, а й багатьох інших осягнень, що їх має ЄС в економіці, технології, науці, освіті, охороні здоров’я, збереженні довкілля, культурі й добробуті людини.
Віримо, євроінтеграція допоможе консолідації українського суспільства.
Ми відкрито і неодноразово піддавали Вас критиці за помилки у зовнішній і внутрішній політиці, але сьогодні визнаємо, що рішучий крок до Європи може стати однією з найвидатніших подій в історії України.
Але реалізація євроінтеграційного курсу України вимагає глибокого реформування української внутрішньої політики. Якщо Ви хочете увійти в історію як справжній український Президент, Ви повинні припинити практику обмеження демократичних прав і свобод громадян, вибіркового правосуддя, рішуче покласти край антидержавній політиці в гуманітарній царині. Інформаційний простір України має бути звільненим від антиукраїнської ідеології. Вивчення історії України має базуватися на правдивих фактах національно-визвольної боротьби нашого народу. Відповідно до Конституції України українська мова як державна має використовуватися у всіх сферах суспільного життя на всій території України.
Ви, пане Президент, повинні зупинити нищення Збройних Сил та військово-оборонного комплексу України, денонсувати Харківські угоди, почати рішучу боротьбу з корупцією, посилити увагу до розвитку української науки, культури, охорони здоров’я та збереження надовколишнього середовища.
Після підписання Вільнюських угод перед Вами постануть нові виклики, подолавши які й спрямувавши українську державу на входження до європейської сім’ї демократичних держав, Ви станете лідером сильної, демократичної, європейської України.

Дмитро ПАВЛИЧКО, Герой України, письменник, Надзвичайний і Повноважний Посол України;
Юрій ЩЕРБАК, письменник, Надзвичайний і Повноважний Посол України;
Володимир ВАСИЛЕНКО, професор, Надзвичайний і Повноважний Посол України;
Левко ЛУК’ЯНЕНКО, Герой України, Надзвичайний і Повноважний Посол України, політичний і громадський діяч, колишній в’язень ГУЛАГу;
Роман ЛУБКІВСЬКИЙ, письменник, Надзвичайний і Повноважний Посол України;
Юрій КОЧУБЕЙ, історик, Надзвичайний і Повноважний Посол України;
Степан ВОЛКОВЕЦЬКИЙ, громадський діяч, Надзвичайний і Повноважний Посол України, депутат Івано-Франківської обласної ради;
Леонтій САНДУЛЯК, професор, Надзвичайний і Повноважний Посол України;
Рауль ЧІЛАЧАВА, письменник, Надзвичайний і Повноважний Посол України.

17 жовтня 2013 року, Київ

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment