Заява ветеранів дипломатичної служби України

Як європейська держава за своїм географічним розташуванням, культурою і ментальністю, Україна простувала до відновлення свого місця в сім’ї європейських народів від дня здобуття нею незалежності 24 серпня 1991 року, долаючи численні перешкоди і внутрішнього, і зовнішнього характеру.
Нині в новітній історії нашої держави настає одна з надзвичайно важливих подій: 29 листопада у Вільнюсі на саміті глав держав Європейського Союзу та країн-учасниць програми Східного партнерства передбачається підписання Угоди про асоціацію включно з поглибленою та всеохоплюючою зоною вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом. Ми вважаємо, що ця історична подія небезпідставно розглядається як перший крок до набуття Україною повноправного членства в Євросоюзі.
Ми, ветерани дипломатичної служби, які протягом усіх років незалежності України відстоювали європейський вибір українського народу, усвідомлюємо ту велику відповідальність, що стоїть перед керівництвом нашої держави саме сьогодні, коли на нього чиниться політичний і економічний тиск з боку проімперських сил Росії та проросійських сил всередині нашої країни, аби примусити Україну зійти з обраного нею курсу на євроінтеграцію, закріпленого в Законі про засади внутрішньої та зовнішньої політики.
Вболіваючи за майбутню долю своєї країни, ми заявляємо про повну підтримку зусиль керівництва держави, нашого Міністерства закордонних справ та інших державних структур, спрямованих на досягнення поставленої мети.
Ми вітаємо спільні кроки Глави держави, Уряду та Верхов­ної Ради, які ведуть до якнайшвидшого ухвалення всіх документів, необхідних для гармонізації українського законодавства з європейським, і рішень, які дозволили б зняти питання, які ще залишаються на порядку денному непростого переговорного процесу з ЄС. Ми повинні зрозуміти, що Україна не має права втратити той шанс, який дає сьогодні їй історія.
Спираючись на багаторічний досвід практичної дипломатичної роботи, ми, як і більшість українського народу, усвідомлюємо надзвичайну важливість нинішнього моменту, добре розуміємо, що Україну чекають непрості випробування міцності її євроінтеграційних прагнень. Багато зроблено, але ще більше роботи попереду. Проте шляху назад немає.
Наш народ заслуговує на гідне і цивілізоване життя, на гідне та авторитетне існування своєї держави у сучасному глобалізованому світі. Ми впевнені, що євроінтеграція створить для цього необхідні умови і можливості.
Цей курс не повинен викликати жодних сумнівів у тому, що повернення України до великої родини держав об’єднаної Європи відповідає її національним інтересам, буде сприяти зміцненню гарантій суверенітету, незалежності та територіальної цілісності нашої Батьківщини.
Надзвичайні і Повноважні Посли України:
Микола МАКАРЕВИЧ,
Борис ГУДИМА,
Юрій КОСТЕНКО,
Юрій БОГАЄВСЬКИЙ,
Олександр БОЖКО,
Ігор ГРУШКО,
Юрій МАЛЬКО,
Олександр СЛІПЧЕНКО,
Ігор ТУРЯНСЬКИЙ
Надзвичайні і Повноважні Посланники ІІ класу:
Станіслав ЛАЗЕБНИК,
Володимир ЧОРНИЙ

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment