Визначено переможців фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки»

677-3
Переможець конкурсу “Вікі любить пам’ятки”—2013 в Україні “Миколаївська церква Святогірського монастиря на Донеччині”. Автор — Дмитро Балховітін

27 жовтня у приміщенні ІА “RegioNews” визначили переможців української частини міжнародного фотоконкурсу “Вікі любить пам’ятки”—2013. Його мета — поширити знання про культурний спадок світу, зібравши фотографії усіх пам’яток культурної спадщини і проілюструвавши ними статті у Вікіпедії та інших проектах Фонду Вікімедіа. Конкурс тривав із 1 до 30 вересня, у ньому взяли участь 604 учасники з України, які завантажили до Вікісховища 35710 фотографій вітчизняних пам’яток.

Євген БУКЕТ

Цього року в Україні конкурс проводився вдруге, — уже під патронатом Міністерства культури України. Під час презентації фотоконкурсу заступник голови громадської ради при Мінкульті Богдан Кожушко зазначив, що за даними Держкомстатистики в нашій країні збереглося 152 тис. пам’яток, проте лише близько 5 тисяч із них потрапили до нового державного реєстру, тоді як стосовно інших понад 140 тисяч закон припускає двояке трактування. Тож нерідко такі пам’ятки стають жертвами різного ґатунку “ділків”, які у прямому сенсі нищать наше національне надбання. Один із дієвих способів порятунку пам’яток — поширення інформації про них, зокрема і завдяки розміщенню у Вікіпедії, яку щодня переглядають понад 2,5 млн користувачів лише з України.
2012 року географія конкурсу охопила 35 країн світу з 4 континентів. Серед них уперше була Україна, яка в підсумку стала четвертою. Цього року фотоконкурс проводився вже у 51 країні світу та Антарктиці. Україна посіла в ньому почесне друге місце, поступившись лише найближчому сусідові — Польщі. Також уже третій рік поспіль міжнародний фотоконкурс Wiki Loves Monuments б’є власний рекорд у книзі рекордів Гіннеса як найбільший фотоконкурс в історії людства, зібравши за місяць понад 372 тисячі світлин.
У число найкращих фотографій пам’яток України 2013 року увійшли за рішенням журі: Миколаївська церква Святогірського монастиря на Донеччині, мечеть Джума-Джамі в Євпаторії, замок у Меджибожі на Хмельниччині, Комплекс Герренгассе — вулиця Ольги Кобилянської у Чернівцях, царський курган поблизу Керчі, Здвиженська надставна церква у Тернополі, дерев’яна церква Богоявлення Господнього в с. Кугаїв на Львівщині, Римо-католицький костел “Серце Ісуса” в Чернівцях, замок князiв Острозьких-Любомирських у м. Дубно, зал театру опери і балету в Одесі, церква св. Василя в с. Черче на Івано-Франківщині, Преображенська церква в урочищі Гусинці на Київщині, ансамбль Воронцовського палацу в Одесі, дзвiниця Вознесенського собору в Переяславі-Хмельницькому, садиба Галаганiв на Чернігівщині та панорама біля лютеранської кірхи в Одесі.
Також журі, як і минулого року, визначило найкращі фотографії по областях України, та авторів, які завантажили на сховище найбільше світлин різних пам’яток. Серед цьогорічних нововведень — спеціальні номінації “Пам’ятки національно-визвольної боротьби” “Київ очима іноземців”, “Пам’ятки вірменської культури в Україні”, “Пам’ятки грецької культури в Україні”, їхні переможці будуть визначені спеціальним журі для кожної номінації. Імена нагороджених оголосять під час урочистої церемонії, що відбудеться в Києві 9 листопада.
Для цілей конкурсу функціонує та оновлюється інтерактивна карта пам’яток, а найбільша в Україні база пам’яток історії та культури, створена минулого року редакторами інтернет-енциклопедії Вікіпедія, за підтримки ГО “Вікімедіа Україна”, налічує нині понад 53300 об’єктів. За два роки, протягом яких проводився конкурс “Вікі любить пам’ятки”, вдалося зібрати світлини понад 14500 українських пам’яток. Найцікавіша ідея, озвучена цього року, — створення спільними зусиллями Міністерства культури України, ГО “Вікімедіа Україна”, Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, Національної спілки краєзнавців України, Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Тараса Шевченка та інших зацікавлених організацій єдиного переліку пам’яток України, який включатиме не лише зібрані з усіх можливих джерел відомості, а й спеціальний розділ нововиявлених об’єктів, зокрема і завдяки фотоконкурсу “Вікі любить пам’ятки”. Інформаційний партнер конкурсу з 2012 року — Всеукраїнський культурологічний тижневик “Слово Просвіти”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment