Імені Юрія Липи

Богдан ЗАЛІЗНЯК,
м. Львів

У Львівському палаці мистецтв відбулося представлення Благодійного Фонду “Призначення” імені Юрія Липи. Галина Шипка, президент Фонду, і Дмитро Сапіга, директор видавництва “Каменяр”, віце-президент Фонду провели прес-конференцію для представників ЗМІ. Ішлося про історію виникнення Фонду, мету і завдання, які ставлять перед собою його організатори.
У заході узяли участь Олег Гринів, доктор філософії; Павло Берко, доктор філософії Українського Вільного Університету, м. Мюнхен; Роман Лубківський, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка, Надзвичайний і Повноважний Посол України, депутат ВР України І скликання; Ірина Чубучна, доцент Львівського медичного університету ім. Данила Галицького, голова Клубу ім. Ю. Липи Українського лікарського товариства, Володимир Гуменецький — доцент НУ “Львівська політехніка”, зять Юрія Липи, чоловік Марти Липи, дочки Юрія Липи.
Юрій Липа завжди вважав, що українці мають орієнтуватися на власні сили! І матеріальні, і духовні. Головне перебороти комплекс меншовартості. Юрій Липа, прекрасний український поет і фаховий лікар, завжди вірив: у глибинах українського етносу прихована величезна сила, яка базується і на трипільській культурі, і на проявах еллінізму, і на “апостольських традиціях Києва”.
Юрій Липа, життя якого обірвала куля енкаведиста 20 серпня 1944 року, автор книжки “Призначення України”. Уперше надрукована 1938 року у Львові, публікувалась у Нью-Йорку (1953), передруковувалася у Львові (1992). Українці, вважає він, завжди повинні пам’ятати про глибини українського духу: “Лишень треба визволитися. Треба визволитися від змови істориків… Але річ незмірно тяжча — дослідити, хто і як, чому і де затруїв українців чужим історизмом”.
Шкода, що багато хто з тих, хто очолював Українську державу, допомагав її творити нашим керівникам, не читали праць Юрія Липи, серед яких, окрім “Призначення України”, ще й “Чорноморська доктрина” та “Розподіл Росії”. Якби вони знали ці праці видатного українця, — то розуміли б, куди Україна має йти, хто її друзі, а хто — вороги. А найголовніше — як вибудовувати стратегію розвитку нашої країни. Як вважають фахівці, ідеї Юрія Липи знайшла свій відбиток у “Великій шахівниці” Збігнєва Бжезинського.
Тож стверджуємо: Благодійний фонд “Призначення” імені Юрія Липи, який має на меті здійснювати “благодійну діяльність в інтересах суспільства та окремих категорій осіб”, діяльність якого “спрямована на соціально-культурний розвиток Львівської області та підвищення політично-культурницького рівня населення”, а основне завдання — “сприяння розвитку громадянського суспільства, засад регіональної демократії”, “сприяння розвитку свободи слова”, “патріотичне виховання молоді” (як записано в Статуті Фонду), — це, на нашу думку, найвища нагорода Юрієві Липі, письменнику й лікареві, ідеологу українського державотворення.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment