Фоторозповідь про видатного українця та мецената

Щойно побачила світ третя книжка із серії “Золоті імена Полтавщини” — фотоальбом “Автограф на землі. Семен Антонець” видавництва “Симон” (автор — Валерій Черкас). Унікальне історико-краєзнавче видання складається з трьох розділів: “Становлення особистості”, “У спів­праці з природою”, “Не хлібом єдиним…”.

Людмила ОЛЬХОВСЬКА,
провідний науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею В. Г. Короленка

Полтавський фотожурналіст Валерій Черкас знайомить читачів з аграрієм Семеном Антонцем, засновником ПП “Агро­екологія”, Героєм України, Героєм Соціалістичної праці, почесним академіком, членом Президії Національної академії аграрних наук України, дійсним членом Української екологічної академії наук, почесним професором Полтавської державної аграрної академії, заслуженим працівником сільського господарства України. Над цим цікавим проектом працювали Антоніна Антонець (упорядник текстів і фотографій), Ганна Козельська (літературний запис), Віктор Самородов (науковий консультант).
До альбому, крім знімків з архіву Семена Свиридоновича, увійшли знімки з домашніх архівів таких відомих полтавців, як Олена Байрак, Петро Сливка, Сергій Поспєлов, Олександр Коробкін та ін. Переважну більшість ілюстрацій опубліковано вперше. Зібрані під однією обкладинкою, ці унікальні чорно-білі й кольорові світлини неначе зріз епохи, вони гармонійно поєднані з віршами, афоризмами, думками наших сучасників, які відвідали той благословенний край, де господарює Семен Свиридонович Антонець. Історія роду Антонців зливається з історією країни, і читач відчуває: це не просто фотоальбом із коментарями, це підручник з історії, політології, культурології, а ще — з сільського господарства (землеробства й тваринництва).
Тим, хто працював над виданням, вдалося повно віддзеркалити біографію цієї чудової людини. Семен Свиридонович постає перед читачем у різних іпостасях, але головна з них ось у чому: він борець за здоров’я нації, намагається забезпечити українців екологічно чистими продуктами харчування. Хіба це не національна ідея, варта всебічної підтримки й наслідування? А ще герой нашої оповіді відбудовує церкви, відродив та утримує дачу В. Г. Короленка, щороку організовує святкування на честь дня народження видатного письменника-класика. Він так само, як колись Короленко, допомагає багатьом матеріально: на операцію, на видання книжок, на участь у міжнародних конференціях і конкурсах, на проведення концертів і  т. ін.
Ось Семен Свиридонович в оточенні державних діячів, співаків, науковців, письменників, художників — тих, хто радує нас своїми творчими доробками, й тих, хто, на жаль, уже залишив нас і дивиться на цей світ лише з фото. Для фотохудожника Валерія Черкаса немає дрібниць, а є теплота серця, сміливість, з якою майстер зупиняє мить.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment