Кінопрем’єра в Ружині

Вивчаючи історію рідного краю, ми побачили, що майже кожне село нашого району дало світу дивовижних митців української культури, якими  пишаються і в Україні, і за її межами.

Віктор МИТЮК,
голова Ружинського селищного осередку “Просвіти”, Житомирщина

Тимофій Васильович Левчук (народився у селі Бистріївка 1912 р., помер у Києві 1998 р.) — кінорежисер, автор понад 20 фільмів, народний артист СРСР, лауреат Державної премії України ім. Тараса Шевченка, майже чверть століття очолював Спілку кінематографістів України.
Леонід Петрович Мужук (народився у селі Мусіївка, що біля Бистріївки, 15.11.1946 р.) — український організатор кіновиробництва, сценарист, режисер, кінодраматург, заслужений діяч мистецтв України, народний артист України, лауреат Державної премії України ім. Тараса Шевченка, викладач, професор, член Центрального правління ВУТ “Просвіта”
ім. Т. Г. Шевченка.
1968 року в Ружині відбулася прем’єра фільму Т. Левчука “Помилка Оноре де Бальзака” — велика подія для мешканців сільського району. А в жовтні цього року наш осередок долучився до підготовки відзначення 90-річчя утворення Ружинського району акцією: ми провели кінолекторій, на якому продемонстрували творчий доробок і згаданих кіномитців, і аматорські фільми про рідний край нашого земляка Анатолія Богуша. Апофеозом кінолекторію стала прем’єра фільму Л. Мужука “Дніпровська балада” 8 жовтня у районному будинку культури. Вдячні глядачі довго аплодували стоячи своєму землякові… Керівники району вручили високим столичним гостям пам’ятні знаки “Гордість Ружинщини”.
Після перегляду фільму його автор зустрівся з глядачами у залі селищної ради. В обговоренні взяли участь В. І. Жарський, селищний голова, С. К. Васильчук, голова Житомирського обласного об’єднання “Просвіти”, Я. С. Оверчук, колишній фронтовик, учитель-пенсіонер, який нещодавно відзначив свій 90-літній ювілей. Міркування, поради ветерана були доречними і глибокими, і Леонід Петрович пообіцяв згодом приїхати до нас, щоб зробити зйомки розповіді поважного ветерана війни і праці.
Понад дві години обговорювали не тільки фільм, а й питання збереження правдивої історичної пам’яті й розвитку української культури. На завершення зустрічі кінорежисер подарував нашому осередку книжки та диски бібліотеки “Просвіти”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment