У світ своїх творів

Дитячі картини нашої студії можна побачити в багатьох медичних закладах: обласній дитячій лікарні № 2 м. Біла Церква, обласній дитячій лікарні й дитячому санаторії “Барвінок” у м. Боярка, у столичній дитячій лікарні № 5 і дитячих поліклініках № 1 і № 2 Печерського району м. Києва та ін. Щиро сподіваємося, що наш живопис підтримає душевні сили ослаблених діточок і допоможе їм стати дужчими, впевненішими і здоровішими.

Лариса ІЗААК,
архітектор-дизайнер, відмінник освіти України

У нашій студії завжди вчу учнів головного: вміння працювати, не боятися труднощів. Адже щоб щось змогти — треба вміти це зробити, тобто пройти шлях часом зовсім нелегкої праці і навчання, мобілізуючи весь свій творчий потенціал, а потім отримати головне — художній твір, який народжується з самовідданої роботи художника. Багато моїх учнів погоджуються на цей шлях. Мабуть, тому й досягають значних успіхів — перші місця на міжнародних, всеукраїнських, міських конкурсах, виставках. А за цим стоїть не один рік копіткої праці.
Якось під час канікул до студії весь час приходила дівчинка, наполегливо працювала. Нарешті бачу, їй вдається висловити свою думку і вона безмежно цьому радіє, проситься прийти ще.
Вирішила вона розписати кухонну дощечку, але перед тим її треба було відшліфувати наждачним папером. Бачу, рученятка її рухаються якось незграбно, мляво. Починаю допомагати. Дівча підсмикує рукави кофтинки, щоб було зручніше. На внутрішньоліктьових згинах її рученят помічаю незвичні кольори — вони якісь зеленавожовтуваті, у розлитих плямах синців, видніються якісь горбочки. Каже: це сліди від систем і уколів, бо вона лікується від тяжкої, безжальної хвороби.
Діти малюють із чистим серцем. Їхні руки набувають тонких рухливих навичок, які стимулюють функції вищих відділів головного мозку. Наприклад, Тарасик Бруєнко любить старанно вимальовувати песиків. Давно помітила: ніхто не залишається байдужим до щирої, емоційно висловленої думки дитячої картини.
Дитина любить і довіряє красі. У ній є гармонія доброти і милосердя, емоційного піднесення, які зміцнюють сили, підносять душевний стан особистості. А якщо цю красу творять картини юних митців, то вона здатна через емоційнообразну терапію оздоровлювати хворих дітей.
Яскраві, живописні, колоритні сюжети картин, створені універсальною дитячою мовою образотворчого мистецтва, стають острівцями комфорту й емоційнооздоровчого впливу в інтер’єрах медичних закладів. Вони дозволяють спілкуватися з юними художниками і зрозуміти їхню фантазію. Запрошують у яскравий світ із птахами, тваринами, квітами, людьми. Дають змогу відчути себе впевненим у незнайомому середовищі, відчути себе дужчим, пробуджують бажання і собі взяти олівчик і намалювати щось своє, улюблене, рідне, спробувати розповісти про себе іншим. Між художником і глядачем існує неперервна й чутлива нитка діалогу. Особливо гостро його потребують діти. І добре, коли це вчасно розуміють дорослі.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment