Невмируще джерело українства

Тетяна ДУПЛЯК,
заступник начальника управління освіти Хмельницької міської ради, член правління міської “Просвіти”

“Не потоком шумних галасливих фраз, а тихою невтомною працею любіть Україну!” Ці слова митрополита Андрея Шептицького — девіз Хмельницького міського об’єднання “Просвіти”. А особливо зараз, коли хмельницькі просвітяни реалізують проект “Вічний як народ”, що передбачає тематичні заходи на ознаменування 200-річчя Тараса Шевченка.
У березні за участю учнів шкіл обласного центру в Народному домі “Просвіти” відбулися читання на тему: “Християнські мотиви у творчості Тараса Шевченка”. А у виставковій залі експонувалася “Шевченкіана у вишитих полотнах Ніни Гончарук”. Протягом року учасники програм “Просвіти” учні НВО № 5, СЗОШ № 1, СЗОШ № 6, гімназії № 2, СЗОШ № 15, ТБЛ, НВК № 10, НВО № 9, СЗОШ № 7, НВК № 28, колегіуму імені В. Козубняка, курсанти НАДПС України імені Б. Хмельницького, студенти Гуманітарно-педагогічної академії, Торговельно-економічного коледжу, Університету управління і права та інші переглядають відеофільми про Великого Кобзаря, знайомляться з науковими роботами про його творчість, надісланими українцями діаспори. Учні та вчителі НВК № 10 були учасниками Шевченківського уроку, який провела в Народному домі голова “Просвіти” Зоя Діденко.
Найбільше цьогорічне досягнення Хмельницької “Просвіти” — видання книжки про друзів Тараса Шевченка “Який я щасливий тою нелицемірною дружбою!” Нове, вже
сорок сьоме видання, яким Хмельницька міська “Просвіта” пошановує 200-річного Кобзаря, розповідає про життя й діяльність його друзів, про їхні стосунки з Шевченком у різні періоди його життя.
Упорядники книжки, готуючи її до друку, прагнули віднайти цікаві факти з життя Тарасових друзів, розкрити їхні характери й переконання. Десять героїв цього видання доповнюють знання про Шевченка, його епоху. В обласному ефірі (просвітницька програма “Подільський передзвін”) успішно представлена радіоверсія цього видання.
З ініціативи правління Хмельницької міської “Просвіти” на ХОДТРК “Поділля-Центр” відбуваються зйомки телефільму “Земля подільська, яку сходив Тарас”. Прем’єра фільму запланована на початок 2014 року.
Крім того, проект “Вічний як народ” передбачає проведення “круглого столу” з учителями світової літератури на тему “Творчість Тараса Шевченка на тлі західноєвропейської літератури”; конкурс учительської творчості “Мій Шевченко”; інсценізацію творів Т. Г. Шевченка учнями навчальних закладів; конкурс на кращого читця поезій Шевченка; залучення учасників проекту до просвітницьких програм ХОДТРК “Поділля-Центр”; підготовку методичного матеріалу про життя і творчість Тараса Шевченка на допомогу вихователям ДНЗ; персоніфіковану презентацію книжки “Який я щасливий тою нелицемірною дружбою!” у Центральній міській бібліотеці.
До 145-річчя “Просвіти” у Народному домі відбудеться засідання круглого столу; традиційне засідання літературної студії вчителів української мови та літератури “Просвіта” — наша доля”; відкриються мистецька та книжкова виставки.

Related posts

Leave a Comment