Тарас Шевченко — Людина на всі віки

У Київському національному університеті ім. Т. Шевченка відбулася міська конференція “Феномен Тараса Шевченка: погляд крізь віки”, присвячена 200-річчю від дня народження Великого Кобзаря. На зустрічі про реалізовані плани й майбутні заходи розповідали викладачі, вчителі та лідери молодіжного самоврядування столичних закладів освіти.

Анна МУКАН,
прес-центр Інституту філології

З екрана в Залі імені М. Максимовича до учасників конференції звернувся Богдан Ступка: “Доля переслідувала його в житті скільки могла, та вона не зуміла перетворити золота його душі в іржу, ані його любові до людей в ненависть і погорду…”. Такими словами Івана Франка про українського Велета Духу починається перша серія художнього фільму “Тарас Шевченко. Заповіт”, знятого 15 років тому. Один із його творців — гість конференції український громадський діяч, сценарист, журналіст і політик, поет і перекладач Павло Мовчан — коротко розповів про історію створення 11-ти серій стрічки, наголосивши на важливій меті кінопроекту — з’ясувати, “чому Шевченко у нас з’явився, чому прийняв анонім “Кобзар”, чому намалював таку велику кількість автопортретів — 28?” Павло Михайлович пообіцяв, що наступного ювілейного року Тараса Шевченка про митця вийде три українські фільми, зокрема остання 12-та серія “Заповіту”. Ці стрічки, зазначив сценарист, розкривають глибинні особливості творчої натури Шевченка: “Він — Людина на всі віки. На ньому лежала космічна програма — зберегти Слово. Ця велика місія лягла на плечі й Василю Стусу. Обидві геніальні постаті ніби заримувалися між собою”.
Від імені ректора закладу привітав учасників конференції проректор із науково-педагогічної роботи Володимир Бугров. Він зазначив, що для Київського університету велика честь бути одним із головних організаторів ювілейних заходів всеукраїнського масштабу. Для цього ще наприкінці 2012 року спільно з Міністерством освіти і науки України Київський університет розробив План заходів із підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, покликаний популяризувати й спонукати до вивчення спадщини Кобзаря. План підписав Президент України. Розповівши про вже реалізовані пункти Плану, Володимир Анатолійович побажав, щоб “ювілейний рік не завершився ювілейним роком” і вчителі продовжували шукати способів долати нав’язані генію Шевченка стереотипи.
Детальніше про виконання програми ювілейних заходів у КНУ імені Т. Шевченка прозвітувала керівник робочої групи д. філол. н., проф., в. о. зав. кафедри історії української літератури і шевченкознавства Інституту філології Оксана Сліпушко. З часу підписання Плану було створено електронний портал “Шевченко-info” на сайті університету, проведено підготовчу роботу і розпочато створення на базі Музею університету експозиції КирилоМефодіївського братства, проведено Міжнародну наукову конференцію “Святої правди голос новий”, проведено Всеукраїнську щорічну наукову конференцію “Тарас Шевченко і світ” та ін. Оксана Миколаївна наголосила, що святкові заходи відбуваються на різних рівнях і до них долучається максимальна кількість людей.
Про молодіжні ініціативи розповіла голова Ради лідерів учнівського самоврядування Шевченківського району Інна Синьова. Мета краєзнавчопошукового проекту Ради — ознайомлення учнів із минулим і сьогоденням рідного краю. Робота відбуватиметься у три етапи. Перший — створення проекту “Ім’я Тараса Шевченка на мапі Києва” вже реалізований. Далі заплановані проведення гриквесту за цією мапою, випуск туристичнокраєзнавчого календаря на 2014 рік і організація міського конкурсу авторської поезії про Т. Шевченка.
Про проведені й заплановані заходи до ювілею Т. Шевченка в Українському гуманітарному ліцеї розповіли вчителька української мови й літератури Людмила Доненко та директор ліцею Галина Сазоненко; в Київському палаці дітей та юнацтва — заступник директора Олена Клименко; в Київському ліцеї бізнесу — заступник директора з наукової роботи Тетяна Швець; у спеціалізованій школі № 112 ім. Т. Шевченка — заступник директора з навчальновиховної роботи Наталія Кобзар; у гімназії № 109 — директор Віталія Полякова.
Конференція завершилася на високій музичній ноті композицією зразкового художнього колективу шкільного театру “Пролісок” (СШ № 23) “Стежки, які пройшов Тарас”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment