Вставай, Україно, вставай!

Із резолюції Народного Віча «За європейську Україну!»

Ми — громадяни, що зібралися на Віче на Європейській площі у Києві, керуючись положеннями статті 5 Конституції України, відповідно до якої єдиним джерелом влади в Україні є народ, — ухвалили такі рішення:
1. Вимагати відставки уряду Миколи Азарова за зраду національних інтересів та ухвалення рішення про відмову від курсу на європейську інтеграцію.
2. Вимагати проведення 27 листопада 2013 року позачергової сесії Верховної Ради України, на якій терміново розглянути й ухвалити всі необхідні євроінтеграційні закони, зокрема про лікування засуджених за кордоном та про прокуратуру. Відповідне звернення трьох фракцій і необхідні підписи вже передані до Верховної Ради.
У разі неспроможності Верховної Ради ухвалити необхідні закони, відмови парламентської більшості голосувати за них, домагатися розпуску парламенту та проведення позачергових виборів народних депутатів України.
3. Вимагати від Президента України Віктора Януковича негайно скасувати рішення уряду Азарова, припинити політичні репресії, звільнити Юлію Тимошенко, відновити курс на європейську інтеграцію та підписати Угоду про Асоціацію між Україною та ЄС на вільнюському саміті “Східного партнерства”.
У разі відмови Президента виконати свої конституційні обов’язки та непідписання Угоди, домагатися імпічменту Януковичу за державну зраду, зрив підписання Угоди про Асоціацію з ЄС і закликати всі демократичні країни світу негайно застосувати персональні санкції проти Януковича та представників його корумпованого режиму.
4. Звернутися до керівників Європейського Союзу, голів держав та урядів усіх 28 країн його членів із закликом не зачиняти двері Україні в Європу, створити умови для підписання Угоди про Асоціацію після зміни влади в країні.
5. Забезпечити координацію дій опозиції, громадськості й усіх українських проєвропейських сил.
Провести мобілізацію всіх партій, громадських організацій та громадян, які виступають за європейську інтеграцію України, для проведення акцій протесту до нашої перемоги.

Із заяви позапарламентських політичних сил: “Наша Україна”, Українська народна партія, Конгрес Українських Націоналістів, Українська республіканська партія щодо підтримки українського курсу на євроінтеграцію

“Дії російської сторони варті засудження як неприпустимі щодо незалежної сусідньої держави, для якої Росія виступає гарантом дотримання безпеки. Ми вдячні за жорстку політичну реакцію наших партнерів із Євросоюзу, які свого часу переступили через економічні перешкоди, поставлені Росією, та увійшли до складу ЄС. Проте адекватної економічної відповіді Євросоюзу на російський тиск на Україну зроблено не було. Можливо, страх великих економічних втрат у короткостроковій перспективі став однією з причин одностороннього виходу з переговорів.
Якщо Україна увійде у Митний Союз, це матиме далекосяжні наслідки не тільки для європейського континенту, а й для цілого світу. Українська державна незалежність буде редукована до повноважень автономного округу Російської Федерації, про жодну зовнішню політику в національних інтересах не йтиметься. Україна більше не матиме права говорити із зовнішнім світом. Для прогнозу фактичної втрати міжнародної суб’єктності наша історія державності не дає жодних обнадійливих контраргументів.
Неузгодженість можливостей і пріоритетів — дуже точне пояснення основи поразки, яка спіткала переговори про Асоціацію. Але не вистачило часу змінити підхід, недосконалість якого принесла стільки розчарування. Ми стверджуємо, що Асоціація дасть Україні цілісний внутрішній здоровий політичний курс. Лише у передбаченому Угодою процесі системного реформування та засвоєння європейських політичних і правових практик зможе знайти своє вирішення справа Тимошенко. Якщо Угоди не буде, ця політикоправова проблема назавжди випаде з площини потенційного цивілізованого вирішення, так само як і інші проблеми, які зараз поставлені Україні як вимоги. Власне угода і була алгоритмом проведення глибоких внутрішніх змін, які мали дістати необхідну фінансову підтримку міжнародних інституцій.
Ми хочемо, щоб Європа почула наші політичні аргументи і не відмовлялася від боротьби за Україну сьогодні. Будьяка пауза — це великий крок назад. Питання України — це реалізація цивілізаційної місії Європейського Союзу в Європі, це не політичне рішення одного дня”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment