Заява Президента Європейської Комісії Жозе Мануеля Баррозу щодо нинішньої ситуації в Україні

9.ХІІ.2013 р., під час свого вступного слова на конференції “Нова історія (Новий нарратив) для Європи” у Мілані Президент Баррозу зробив таку заяву щодо нинішньої ситуації в Україні:
“Я звертаюсь до інтелектуалів, до всіх освічених людей, до діячів культури, до всіх громадян — не піддавайтесь духу поразки, протидійте цим негативним силам, тому що популістські сили, екстремістські сили — це негативні сили, які сьогодні діють і про які нині говорять в антиєвропейському ключі, відроджуючи всі старі стигми Європи: екстремізм, ксенофобію, інколи навіть расизм — це все негативні цінності.
Тому надзвичайно важливо, у світлі цих загроз, діяти, і замість того, щоб лишатись у “зоні комфорту”, в зоні впливу так званих партій влади (дослівно “партій істеблішменту” — ред.), мати сміливість боротися, протистояти цим хибним аргументам і натомість обґрунтувати раціонально і вагомо — хоча декому може видатись, що й емоційно — чому ми дбаємо про Європу, чому Європа — це те, що ми маємо захищати, аби вберегти наші спільні цінності.
І якщо інколи у декого з нас у Європі виникають сумніви щодо важливості цих цінностей, просто погляньте на Україну. Ця молодь на вулицях України, у такій мерзлоті, вони якраз і творять новий нарратив, нову історію Європи.
Коли ми бачимо на холодних вулицях Києва чоловіків і жінок з прапорами ЄС, як вони борються за цей прапор — це тому, що вони борються водночас і за Україну та своє майбутнє. Тому що вони усвідомлюють: Європа — це не лише простір можливостей у плані економічного розвитку, тому що вони бачили, що відбулося у Польщі та Балтійських країнах, та насамперед тому, що Європа — це запорука надії та свободи. І я вважаю, що це право і обов’язок Європейського Союзу — підримати народ України у цей дуже тяжкий час, оскільки вони зараз роблять один із найбільших внесків у Європейську справу, який узагалі можна зробити.
Учора я мав телефонну розмову — ще одну — з Президентом Януковичем. Закликав його продемонструвати виваженість щодо останніх подій, не застосовувати силу проти людей, які проводять мирну демонстрацію, виказати цілковиту повагу до свобод, які є такими важливими для всіх у Європі. Я закликав його прийняти Високого Представника — Віце-Президента Комісії Кетрін Ештон, яка буде в Києві вже завтра і післязавтра, щоб вона також узяла участь у намаганні знайти шляхи розв’язання тієї напруженої ситуації, яку зараз переживає вся Україна.
І я сподіваюсь, що всі Європейські сили підтвердять свою відданість нашій спільній справі. Тому що це неправда, що лише західна частина України підтримує європейський вибір. Ні, більшість українців дбають про майбутнє у свободі та мирі. І я вважаю, що наш обов’язок сьогодні — визнати їх (боротьбу — ред.). Саме тому, що наша спільна історія — це історія відкритості”.

9.ХІІ.2013 р.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment