Зернина до зернини, та й засіємо ниву

Валерій ФРАНЧУК

Зазвичай художники передають свої емоції та світобачення через власні твори, і доносять їх, оприлюднюючи на різноманітних презентаціях, художніх виставках. Але сталося майже неможливе: ця влада знайшла метод, як витягнути митців із майстерень, де вони вросли корінням, і примусити їх вийти на Майдан. Ница брутальність, жорстокість, нахабна брехня, нещадне приниження і зрада вивела мільйони на всеукраїнський майдан. Художники не змогли бути пасивними, і публічно засвідчили свою позицію. 8 грудня 2013 р. вільні митці  провели акцію на підтримку народного віча Євромайдану.
Як це було? Нічого надзвичайного та оригінального, бо учасники цієї акції не прибічники часом надто екстравагантних, а часом просто безглуздих інсталяцій. Зібралися художники з різних міст України на сходах Головпошти, і кожен приніс свою знакову роботу під лозунгом “Хіба переміг Ірод, коли вбивав дітей?”
Це художники з Києва: Микола Стороженко, Олександр Мельник, Валерій Франчук, Марина Соченко; з Одеси Сергій Савченко; з Харкова Катерина Ткаченко; Микола Шевчук із міста Теребовля.
Приєднувалися й інші художники. Розмови були про приниження нашої мови, фальсифікацію російською імперією нашої історії і про те, що це вже терпіти ніяк не можна, бо готується черговий етап насилля і нищення нашого народу окупаційною владою через нове закабалення у путінській кгбістській імперії і про новий постріл у серце України. Це серце, зболене, скривавлене в лабіринтах непростої і трагічної історії, було знову вражене болем і скроплене кров’ю — кров’ю юнаків і дівчат. Увесь світ, дякуючи журналістам, зміг спостерігати цей оскал озвірілої банди, що перебуває зараз, на превеликий жаль і сором, при владі у нашій багатостраждальній Україні.
Прорахувалися люті вороги з імперії абсолютного зла, і не змогли вони протягом століть відлити кулю, що зможе зупинити потужне серце великого й вічного українського Роду. Сьогодні на майдані ми змогли фізично відчути всю міць його биття. Воно запульсувало так потужно, що змусило дослухатися до нього весь світ. Ми віримо, що жодна зла темна сила не зможе зупинити це велике прекрасне рідне нам серце і по нашій вірі нам буде дано, так сказано у вічній Книзі. Слава Україні! З нами Бог!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment