За повідомленнями інформагенств

Приїзд Кетрін Ештон

10 грудня в Україну прибула верховний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президент Європейської Комісії Кетрін Ештон — для зустрічей з президентом Януковичем, лідерами опозиції, громадянським суспільством. Мета — розв’язання політичної кризи.
У цей час біля представництва ЄС в Україні відбувся мітинг — кілька сотень людей заблокували вхід у будівлю і зайняли майданчик перед представництвом.
У ніч на вівторок правоохоронці за рішенням суду розчистили центральні вулиці Києва від барикад мітингувальників, встановлених там у минулі вихідні, через що в понеділок автомобільний рух у центрі Києва був паралізований. За ніч мітингувальників відтіснили з вулиць до Майдану Незалежності.
Мітингувальники вимагають відставки уряду, дострокових президентських і парламентських виборів.

Відбулася зустріч Президента України Віктора Януковича з Президентами Леонідом Кравчуком, Леонідом Кучмою та Віктором Ющенком

У вівторок, о 15:00 на Першому Національному телеканалі транслювався запис зустрічі Президента України Віктора Януковича з Президентами Леонідом Кравчуком, Леонідом Кучмою та Віктором Ющенком. Зустріч була присвячена обговоренню найважливіших питань, що стоять перед країною.
Президенти Леонід Кравчук і Леонід Кучма натякнули Віктору Януковичу, що виходом із політичної кризи може стати відставка прем’єра.
Зокрема Кравчук згадав “революцію на граніті”: “Коли студенти лягли на граніт, я, голова Верховної Ради, прийшов до них і сказав: ходімо до Верховної Ради. Ми прийшли, зробили спеціальне засідання, дали слово студентам. Вони висловили свої думки і побажання, і ми на основі цих думок і бажань ухвалили постанову ВР, ніхто нікого не бив”. На цих словах Кучма втрутився і сказав: “І пішов у відставку хто? Прем’єр”.
Кравчук зазначив: “Сам пішов, до речі, люди не так часто пишуть заяви добровільно, чекають, поки їх хтось підштовхне. Я просив особисто”. “Ми маємо вчитись демократії”, — зазначив  перший президент України.

«Дуже мила й лагідна бесіда чотирьох Президентів»

Коментар Анатолія ГРИЦЕНКА, українського політика, міністра оборони (2005—2007), голови Комітету ВР України з питань нацбезпеки і оборони (2007—2012), голови Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів (з 2012), лідера партії “Громадянська позиція”:
— Сухий залишок розмови чотирьох президентів України бачу таким:
1) заарештованих учасників Майдану сьогодні-завтра випустять із-за грат, якщо не всіх, то більшість;
2) нового сплеску насилля проти Майдану влада не планує;
3) Янукович не збирається визнавати звіряче побиття молоді вночі 30 листопада наперед спланованою спецоперацією влади;
4) жоден із трьох Президентів навіть не згадав про їхню раніше оприлюднену позицію щодо негайної відставки Уряду Азарова;
5) отакі милі й лагідні бесіди Янукович, за підтримки Кравчука з Ющенком, планує поширити на усілякі круглі й прямокутні столи, безкінечно-безтолкові, аби тягнути час і знесилити людей на Майдані;
6) Янукович не збирається ближчим часом підписувати Угоду з Євросоюзом, усіляко відтягуватиме й торгуватиметься, і з ЄС, і насамперед із Росією;
7) і напевно, найважливіше для Януковича: віце-президент США Байден у телефонній розмові запевнив його, що питання кредитів МВФ уже практично вирішене.

За матеріалами
Інтернет-видань

Related posts

Leave a Comment