Народного артиста на сцену «нє пущать»!

Петро АНТОНЕНКО

Такий дивовижний вердикт винесли деякі солдафони від культури стосовно лауреата Національної премії ім. Т. Шевченка, народного артиста України Богдана Бенюка. Про це актор розповів на брифінгу в прес-центрі Штабу Єврореволюції напередодні Новоріччя. Повідомив, як заборонили його творчий вечір. Це була спеціальна Новорічна програма, яку неможливо “перенести” на іншу дату. Програму готували давно і ще з серпня на цей вечір почали продавати квитки. Слово актору.
“Цей творчий вечір був запланований на 31 грудня у столичному Будинку офіцерів, підпорядкованому Міністерству оборони. І за кілька днів до вечора я дізнаюся від керівництва закладу (хоч рішення, звичайно, ухвалювали не вони, а на вищому рівні) ось про що. Виявляється, в Міноборони занепокоїлися, що якраз 31 грудня на Майдані Незалежності величезна кількість людей зустрічатиме Новий рік. І щоб Будинок офіцерів “не захопили” люди, що йтимуть із Майдану, чиновники “посилюють охорону” цього закладу. Зачиняють усі двері на замок, щоб ні 31 грудня, ні 1 січня ніхто туди не потрапив. Невже у нас введений військовий стан? Але ж ми живемо поки що в демократичному суспільстві, і такі перестороги дивують. Насправді ж мені дали знати: цей захід не можна було проводити тільки тому, що це творчий вечір Богдана Бенюка. Ось якби я був у Партії регіонів, то жодних проблем. А я клятий націоналіст, то ж, чого доброго, щоб не прийшов повен зал націоналістів, які “захоплять” Будинок офіцерів.
Я вирішив з’ясувати, звідки ж “ноги ростуть”? Дійшов до заступника міністра оборони, той пообіцяв “усе владнати”. Та завершилося нічим. Ось такий виток культурницької окупації.”
Нагадаємо, що Богдан Бенюк — депутат Верховної Ради України. Та, на переконання солдафонів від армійської культури, митець є депутатом “не тої” фракції, а опозиційної “Свободи”, активно підтримує Майдан, Єврореволюцію в Україні.
Богдана Бенюка доповнив на брифінгу заслужений діяч мистецтв Мирослав Гринишин, котрий як продюсер співпрацює з Театральною компанією “Бенюк і Хостікоєв”. Він повідомив, що заборона творчого вечора Бенюка — не єдиний факт “культурницької окупації”. У томутаки Будинку офіцерів ще 16 грудня мав бути спектакль згаданої компанії — “Люкс для іноземців”. Як і стосовно творчого вечора, належним чином була укладена угода з Будинком офіцерів на цю виставу, оплачено всі послуги, активно продавалися квитки. І в останній момент виставу скасували. Тільки й того, що її перенесли на 13 січня. Мотивація та сама. Але якщо щодо творчого вечора дирекція Будинку офіцерів відверто письмово повідомила причини відмови — переляк перед глядачами, то перенесення вистави мотивували тим самим, але вже “у робочому порядку”, усно. Хоч у мистецтві теж є свій порядок — організації вистав, концертів, укладення угод. Та все це відходить на другий план, коли на сцені — політичні ігри.
На брифінгу Богдан Бенюк торкнувся і загалом так званої “підтримки” владою регіоналів творчого життя в країні. Згадав про акцію акторів Черкаського драмтеатру, які перервали виставу, щоб висловити протест проти невиплати зарплат. Зазначив, що подібне відбувається в багатьох державних мистецьких закладах країни. “Несприйняття українського в Україні є, — зазначив актор. — Ми, митці, постійно відчуваємо якийсь заслін, що не дає творчим людям нормально працювати, доносити українське мистецтво до народу”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment