Плацдарми Єврореволюції

Основний плацдарм — Будинок профспілок України, саме тут перебуває Всеукраїнський Штаб національного спротиву.

…Поки, як журналіст, дійдеш до пресцентру Майдану, що на другому поверсі, журналістське посвідчення треба показати аж на 4х постах контролю. Для порівняння: у парламент досить показати тричі. Що ж, у штабі революції мають бути порядок і дисципліна. Тут також перебуває осердя загону самооборони Майдану, в якому тисячі добровольців, звідси керують захистом барикад. І, звичайно, побутове обслуговування десятків тисяч учасників акцій протесту. А це й приготування страв у їдальні профспілок кваліфікованими кухарями та волонтерамистудентами. Рекорд — 110 тисяч обідів за день, це на додачу до страв, приготованих на площі польовими кухнями. Продукти надають підприємці з усієї країни й кияни. Штаб також приймає добровільні грошові пожертви, одяг, взуття, медикаменти.
На стінах оголошення про безкоштовні курси англійської мови в одному з приміщень. А ще діє Університет Майдану. Ось назви кількох прочитаних лекцій: “Гідність та свобода”, “Політична економіка сучасної України”.
Днями в актовому залі відбувся концерт у рамках акції “Українські світові зірки класичної музики — на підтримку Євромайдану”. Звучали шедеври Крайслера, СенСанса, Сарасате.
Штаб Єврореволюції перебуває у Будинку профспілок згідно з угодою, яку ще у листопаді опозиція уклала з Федерацією профспілок України. ФПУ тоді також ухвалила заяву, в якій підтримала акцію протесту від імені восьми мільйонів членів профспілок, що входять до Федерації. Угода передбачала, що штаб орендує Будинок профспілок до 25 грудня, з можливістю продовження оренди.
Та перед завершенням цього терміну ФПУ постановила не продовжувати дію угоди з опозицією. І до 30 грудня штаб мав звільнити будинок. Привід — потрібно провести його санітарну обробку. Про істинні мотиви рішення можна лише здогадуватися. Адже важко уявити собі Майдан без його плацдармів — крім штабу, це ще й Міжнародний центр культури і мистецтв, що теж у віданні ФПУ, це Київрада, яку ще  1 грудня зайняли учасники акції протесту.
30 грудня на брифінгу в пресцентрі виступив комендант штабу Степан Кубів. Саме з ним як народним депутатом України ФПУ укладала угоду про оренду будинку. Кубів повідомив, що Штаб національного спротиву виконує всі зобов’язання угоди, зокрема й щодо оплати оренди, комунальних тарифів, а також усі приписи санітарних та інших контролюючих служб. Тут претензій до штабу немає. Питання про те, чи звільняти учасникам революції Будинок профспілок, 29 грудня було винесене на Народне віче на Майдані. Вердикт Майдану: штаб має залишатися в Будинку. Тож він залишається тут, наголосив Кубів,  веде переговори з ФПУ про продовження оренди, та готує велику програму Новорічних і Різдвяних свят.

Сторінку підготував
Петро АНТОНЕНКО

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment