Показове нехтування Славнем держави

Міліціонери — охоронці дачі Медведчука дуже демонстративно засвідчили свою неповагу до Державного Гімну України.

Володимир ПІПАШ,
кандидат історичних наук, голова Закарпатського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта”
ім. Т. Шевченка

Одним із впливів Майдану на суспільну свідомість є різка зміна ставлення до Державного Гімну України. Останнім часом він став чи не найпопулярнішою піснею, яка масово, із натхненням, регулярно виконується і на Київському майдані, і на майданах інших міст. Як повідомили ЗМІ, нещодавно засвідчено навіть подолання світового рекорду щодо кількості виконавців гімну — в новорічну ніч 2014 р. “Ще не вмерла України…” водночас заспівали понад півмільйона присутніх на майдані Незалежності в Києві. Це  різко контрастує зі ставленням до українського Гімну наших спортсменів, чим вони дивують увесь світ.
Мало не таке саме ставлення до нашого Славня у більшості державних чиновників, котрі при його звучанні на початку офіційних заходів стоять вільно, розслабившись, часто бесідуючи між собою, а то й узагалі “забувши” зняти капелюхи.
Це яскраво засвідчує антипатріотичність нашого чиновництва, для якого виконання Державного Гімну — набридлива процедура “протоколу”. А хтось із них цю “пісню” для душі вважає “націоналістіческою” та бандерівською, як і гасло “Слава Україні!” та наш синьожовтий прапор (пригадую слова, які сказав колись В’ячеслав Чорновіл: “Чим “ми” (рухівці) відрізняємося від “них” (чиновників “незалежної” України)? — Коли лунає Державний Гімн — “ми” його співаємо, а “вони” стоять мовчки, як боввани!”.
Час минає, і покоління, яке народилося в незалежній Україні, зазвичай поіншому ставиться до своєї Батьківщини і до її Гімну, аніж колишня комуністична та комсомольська номенклатура, яка “раптом” “отримала” у свої руки незалежну державу (здобуту Народним рухом, який влади у ній не отримав) — “якусь Україну” та почала в ній врядувати. Молоде покоління переважно патріотичне. Знати Гімн, виконувати його — це “модно”, необхідно. Заслуга у цьому і української школи, де всетаки (треба віддати належне нашому вчительству) присутні елементи патріотичного виховання.
Утім, виховувати слід не лише дітей, а й інші категорії населення. Уже багато років Закарпатська обласна “Просвіта” ініціює й організовує відзначення найважливіших дат нашого національного календаря: Дня соборності, річниць Т. Шевченка, Дня Незалежності, УПА тощо. До всіх них біля пам’ятника Кобзарю організовуємо віче, молебні, покладання квітів, невеликі концерти тощо. На початку заходу завжди лунає Державний Гімн. Для “охорони громадського порядку” присутня певна кількість міліціонерів, з якими складаються непогані стосунки. Адже міліціонери — звичайні закарпатські хлопці, їхні родини хвилюють ті самі проблеми, що і переважну більшість наших краян.
Та я звернув увагу, що міліціонери, які стояли обабіч учасників віча, під час виконання Гімну стоять розслабившись та розмовляючи. Тож не витримав і оголосив: “Панове офіцери (хоча там були переважно сержанти), під час виконання Державного Гімну України Вам необхідно стати струнко та віддати честь”. І що приємно — всі вони виконали мою “команду”.
Тепер на наших заходах міліціонери завжди віддають честь під час виконання Гімну. Гадаю, що відповідні висновки зробило і відповідну роз’яснювальну роботу здійснило серед підпорядкованого складу керівництво Ужгородського міського відділу УМВС України у Закарпатській області. Бо і сьогодні на Ужгородському Майдані міліціонери, незважаючи на напруженість ситуації, при виконанні Державного Гімну завжди віддають йому честь, чим виявляють свою повагу до Української Держави.
Вразило ставлення до Державного Гімну України міліціонерів, які були присутні під час пікетування закарпатським автомайданом дачі Медведчука “Ведмежа діброва”, що в околицях с. Жданієво Воловецького району 4 січня 2014 р. Під час виконання Гімну міліціонери “розслаблено” стоять, розмовляючи між собою. Ніхто з них не підняв руку до кашкета. Тож мені довелося через мегафон зробити їм зауваження. Однак міліціонери його проігнорували.
На таку демонстративну неповагу до Державного Гімну України звернули увагу й інші учасники автомайдану. По закінченні пісні було пояснено, як слід поводитися при виконанні Гімну, після чого всі присутні (понад півтори сотні осіб) підійшли до групи міліціонерів і ще раз виконали Гімн. Реакція нульова, лише один із міліціонерів зробив спробу стати струнко, інші ж демонстративно стояли “в розвалку”, ніхто і не спробував підняти руку до кашкета.
Політологічна довідка. Кожна сучасна держава має свої атрибути. Серед них обов’язковими для її існування є Державні символи. Має їх і Україна. Відповідно до ст. 20 Конституції України “Державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України”. Зазначені Символи вимагають до себе відповідного ставлення. Неповага до них означає неповагу, невизнання, ненависть, відмову служити державі. Більше того — зневажливе ставлення до них (приміром, умисне пошкодження Прапора) — є кримінальним злочином.
Враховуючи зазначене, вважаю за необхідне звернутися до керівництва Управління МВС України у Закарпатській області та персонально до начальника Управління, генералмайора Василя Варцаби з інформаційним журналістським запитом: “Шановний Василю Миколайовичу!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України “Про доступ до публічної інформації” від 13 січня 2011 року, прошу надати відповідь щодо питань, порушених у цій статті.
Вважаю, що дії працівників міліції, які були присутні під час пікетування “Ведмежої діброви”, що в околицях с. Жданієво Воловецького району Закарпатської області, мають ознаки антидержавного, а також посадового злочину. Вони виявилися у відвертій неповазі до Держави Україна, її Конституції, її Символів, що можна розцінювати як невизнання їх, відмову їм служити, відмову від Присяги, тобто ці дії можна характеризувати як зраду державі Україна.
Враховуючи зазначене, прошу провести відповідне розслідування та вжити необхідних заходів, серед яких, гадаю, враховуючи обставини, — першочерговим є негайне звільнення осіб, котрі не визнають існування Держави Україна, її Символів, з органів МВС України.
Також на основі зазначеного варто провести виховну, профілактичну роботу серед працівників підпорядкованого Вам Управління.
Надати відповідь прошу через газети “СЗ Фест”, “Слово Просвіти” та “Закарпаття онлайн”, де вони публікуються у визначені законодавством строки.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment