ЗАЯВА Центрального правління ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка

16 січня 2014 року президентська партія більшості Верховної Ради з порушенням процедури ухвалила низку законів, які є найбільш репресивними в Європі. Президент Віктор Янукович своїм підписом надав їм чинності, проігнорувавши інтереси громадянського  суспільства, порушивши Конституцію, засягнувши на українську державність і демократичний шлях розвитку України.
Руйнація парламентаризму й демонтаж конституційного ладу розпочалися після приходу Януковича до влади 2010 року: нелегітимно була сформована так звана парламентська більшість, керована Банковою. З того часу ця “команда” перетворила Верховну Раду з парламенту на “машину для голосування”, де силовими методами, підкупами, залякуваннями ухвалюються антиконституційні рішення.
Останні події випливають з усієї попередньої діяльності Януковича. “Харківські угоди”, “Мовний закон”, “Закон про референдум” і низка інших законів, що ухвалювалися з грубим порушенням процедури й регламенту, за своїм змістом суперечать Конституції України. Так звані “закони”, ухвалені 16 січня, рівнозначні запровадженню надзвичайного стану і є продовженням тієї лінії, яку режим увесь час практикував, блокують підписання Угоди про асоціацію з ЄС, обіцяну Януковичем. Таким чином стає зрозумілим, що Янукович виконує обіцянку, яку дав Путіну, одержуючи від нього політичний хабар у 15 мільярдів доларів і знижку на газ.
Дії влади ставлять Україну в режим міжнародної ізоляції, а це означає, що агентура Путіна робить усе, щоб перетворити українську Україну на російську губернію, оголосити її частиною євразійського союзу. Наступний етап — економічне підпорядкування і знищення української ідентичності, що призведе до перетворення України на безправну губернію неоімперії, яку намагається створити Путін. Задля цього здійснено такі кадрові зміни, що практично всі ключові посади в державі належать представникам донецького клану, а посади в силових відомствах — етнічним росіянам, колишнім громадянам Росії, що й сьогодні перебувають під контролем російських силових структур. Таким чином, доки Янукович буде при владі, існуватиме загроза і нищитиметься демократія в Україні.
Учасники протестів, які відбуваються в державі, вимагають скасування диктаторських нелегітимних законів, які визначають для України білорусько-російський шлях, порушують фундаментальні людські права, перекреслюють бажання українців жити за європейськими стандартами. Останні події свідчать, що протестний рух наростає, а влада замість того, аби шукати виходу з глибокої політичної кризи, що може обернутися соціальним та державним колапсом, дбає лише про своє виживання та самозбереження.
Усім українським силам необхідно мобілізуватися, об’єднатися для солідарних дій політичного й соціального протестного руху. Якщо режим Януковича не має мандата довіри від суспільства, він має бути усунутий.

20 січня 2014 р., м. Київ

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment