Звернення до лідерів парламентських і позапарламентських політичних партій

16 січня 2014 року контрольована президентом парламентська більшість у незаконний спосіб “проголосувала” за пакет антиконституційних законів. Цим було остаточно оформлено узурпацію влади авторитарним режимом В. Януковича, відверте нехтування ним демократичних цінностей і практичну відмову від євроінтеграційного курсу.
Подальше зволікання, пасивне споглядання або спроби загравання з президентом, влада якого втратила залишки легітимності, штовхатимуть Україну до прірви беззаконня й суспільного безладу.
В. Янукович демонструє повну нездатність виконувати роль гаранта дотримання Конституції, захисту суверенітету та забезпечення прав і свобод громадян. Його політика призвела до корумпованого збагачення власної “сім’ї”, спричинила зубожіння багатьох верств українського суспільства, створила реальну загрозу незалежній державності України. Нині об’єктом репресивної сваволі керованої В. Януковичем команди стало все українське суспільство. Ця команда готується до антиконституційного, і не виключено, силового збереження себе і В. Януковича у владі, що становить загрозу для майбутнього всієї країни і кожного її громадянина. Необхідно також усвідомити, що В. Янукович став об’єктом маніпуляцій із боку авторитарного лідера Росії, нав’язливою метою політики якого є блокування євроінтеграційного курсу України та перетворення її у безправну губернію євразійської неоімперії.
Із метою відновлення конституційного ладу та забезпечення права українських громадян жити у вільній, незалежній і демократичній державі, лідери опозиційних сил повинні:
1. Мобілізувати протестний потенціал Майдану на організацію всеукраїнського руху, спрямованого на скасування “законів 16 січня”.
2. Домагатися дочасних виборів Президента Укра­їни через ініціювання всеукраїнського референдуму.
3. Негайно укласти й оприлюднити угоду про висунення єдиного кандидата в Президенти України від опозиції на майбутніх президентських виборах.
4. Негайно сформувати спільний тіньовий уряд, який невідкладно розробить реалістичну та зрозумілу суспільству, а отже, і підтримувану ним конкретну програму з подолання кризи, запровадження демократичних перетворень, забезпечення соціально-економічних прав громадян і відновлення євроінтеграційного курсу України.
5. Розпочати створення механізму захисту результатів народного волевиявлення і під час референдуму про дочасне припинення президентських повноважень В. Януковича, і під час майбутніх президентських виборів.

Левко ЛУК’ЯНЕНКО,
Дмитро ПАВЛИЧКО,
Володимир ВАСИЛЕНКО,
Василь ОВСІЄНКО,
Михайло БАСАРАБ
Київ, 19 січня 2014 року

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment