У вівторок відбулася позачергова сесія ВР України. Її скликання стало результатом переговорів між владою і опозицією щодо шляхів подолання кризи і громадського протистояння в суспільстві. Першим кроком до цього стало скасування так званих “законів диктатури”.
Верховна Рада скасувала 9 із 12 законів, які обмежували свободи громадян і були ухвалені 16 січня “у ручному режимі”.
За відповідне рішення проголосував 361 народний депутат.
Як повідомив спікер ВР Володимир Рибак, відповідної домовленості вдалося досягти на погоджувальній раді у вівторок.
Зокрема депутати скасували закони № 7217 (Олійника—Колесніченка — ред.), 7227 (про відповідальність уболівальників), 7237 (про посилення відповідальності за порушення ПДР), 7247 (про зняття недоторканності з депутатів), 7257 (про заочне кримінальне провадження), 7267 (про безкоштовну юрдопомогу), 7277 (зміни до Податкового кодексу щодо безмитного ввезення газу), 7287 (про відповідальність за руйнування пам’ятників), 7297 (про відповідальність за заперечення злочинів фашизму).
Скасування законів проголосували пакетом і без обговорення.
За їхнє скасування голосували і регіонали, і опозиція, і позафракційні. Не голосувала лише фракція комуністів, регіонали Колесніченко та Царьов проголосували “проти”.
Після голосування депутати включили до порядку денного та ухвалили в легітимний спосіб закони на заміну законам 7267, 7277, 7287 та 7297. Верховна Рада вирішила продовжити роботу 29 січня.
Відставка Уряду Азарова
Наступною умовою подолання громадянського протистояння в Україні на переговорах влади і опозиції було визнано відставку Кабінету Міністрів, очолюваного Азаровим, і формування нового Уряду.
Прем’єр Микола Азаров у вівторок подав у відставку. Це означає і відставку Уряду.
Згідно з Конституцією, відставку Прем’єра і всього Уряду має прийняти президент. Уряд, відставку якого прийняв президент, за його дорученням продовжує виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Кабміну, але не довше ніж шістдесят днів.
У той же день, 28 січня, Президент прийняв відставку Уряду.
Президент ще на переговорах в суботу запропонував опозиції очолити новий Уряд.
Ще одним пунктом домовленостей влади і опозиції є повернення України до парламентськопрезидентської форми державного устрою. Робляться перші кроки в цьому напрямі.
Вл. інф.