Рада скасувала «диктаторські» закони

У вівторок відбулася позачергова сесія ВР України. Її скликання стало результатом переговорів між владою і опозицією щодо шляхів подолання кризи і громадського протистояння в суспільстві. Першим кроком до цього стало скасування так званих “законів диктатури”.
Верховна Рада скасувала 9 із 12 законів, які обмежували свободи громадян і були ухвалені 16 січня “у ручному режимі”.
За відповідне рішення проголосував 361 народний депутат.
Як повідомив спікер ВР Володимир Рибак, відповідної домовленості вдалося досягти на погоджувальній раді у вівторок.
Зокрема депутати скасували закони № 7217 (Олійника—Колесніченка — ред.), 7227 (про відповідальність уболівальників), 7237 (про посилення відповідальності за порушення ПДР), 7247 (про зняття недоторканності з депутатів), 7257 (про заочне кримінальне провадження), 7267 (про безкоштовну юрдопомогу), 7277 (зміни до Податкового кодексу щодо безмитного ввезення газу), 7287 (про відповідальність за руйнування пам’ятників), 7297 (про відповідальність за заперечення злочинів фашизму).
Скасування законів проголосували пакетом і без обговорення.
За їхнє скасування голосували і регіонали, і опозиція, і позафракційні. Не голосувала лише фракція комуністів, регіонали Колесніченко та Царьов проголосували “проти”.
Після голосування депутати включили до порядку денного та ухвалили в легітимний спосіб закони на заміну законам 7267, 7277, 7287 та 7297. Верховна Рада вирішила продовжити роботу 29 січня.

Відставка Уряду Азарова
Наступною умовою подолання громадянського протистояння в Україні на переговорах влади і опозиції було визнано відставку Кабінету Міністрів, очолюваного Азаровим, і формування нового Уряду.
Прем’єр Микола Азаров у вівторок подав у відставку. Це означає і відставку Уряду.
Згідно з Конституцією, відставку Прем’єра і всього Уряду має прийняти президент. Уряд, відставку якого прийняв президент, за його дорученням продовжує виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Кабміну, але не довше ніж шістдесят днів.
У той же день, 28 січня, Президент прийняв відставку Уряду.
Президент ще на переговорах в суботу запропонував опозиції очолити новий Уряд.
Ще одним пунктом домовленостей влади і опозиції є повернення України до парламентськопрезидентської форми державного устрою. Робляться перші кроки в цьому напрямі.

Вл. інф.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment