Заява

Правління Луганського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка

95 років тому, 22 січня 1919 року, в першу річницю проголошення Незалежності, в Києві на всенародному вічі велелюдного Софійського Майдану виголосили Акт Злуки українських земель у єдину соборну Українську державу. Вистраждана мільйонами українців Соборність набула реального змісту вперше в історії новітньої України. На жаль, саме у славну 95ту річницю Акту Злуки оскаженілі “беркутівці” — прислужники режиму узурпаторів на чолі з В. Януковичем — відкрили рахунок загиблим під час сучасної Української революції. Стало остаточно ясно, що бандитська влада не зупиниться ні перед чим, щоб увічнити себе у владних кабінетах, надалі підспівуючи кремлівським хазяям.
Можновладцям із печерських пагорбів вірно прислужують їхні узаконені холуї в регіонах. Яскравий приклад — південносхідні терени України, традиційно, на жаль, орієнтовані на Москву. Зокрема ще 20 січня 2014 року фракція Партії регіонів у Луганській обласній раді звернулася до Президента України В. Януковича із закликом запровадити у столиці України Києві надзвичайний стан. Наступного дня відповідне звернення ухвалила обласна рада, абсолютну більшість якої становлять ті ж регіонали, а також комуністи.
Зазначений “документ”, на появу якого слід було чекати, став закономірною реакцією правлячої партії на протести сотень тисяч українців проти беззаконня й терору, які провадить влада, що після фактичного державного перевороту 16 січня 2014 р. втратила будьяку суспільну легітимність.
Обласні депутати від ПР і КПУ й ті, що за ними стоять — це переважно представники колишньої компартійної та комсомольської номенклатури, новоявлені пігмеї від політики та інші давні прислужники Януковича й К°, яких об’єднують вузькопартійні інтереси, патологічна совковість і українофобія, а також схильність до негайної наживи.
Немає сумніву, що ідеологами й натхненниками цього звернення є “герої” Луганщини — Тихонов і Єфремов, із яких перший доклав руку до розграбування та нищення всесвітньо відомого тепловозобудівного заводу, що виробляв 97 % тепловозів колишнього СРСР, а другий — до такого ж розгрому стратегічного верстатобудівного заводу. Обидва вони за “совєтських” часів обіймали посади парторгів і комсоргів, а після здобуття високих крісел, уже в нібито незалежній Україні, органічно влилися у “стрункі лави” ПР, зрештою досягнувши в ній вершин владної піраміди.
Серед безпосередніх авторів звернення й тих, що його підтримали, такі одіозні постаті, як голова Луганської обласної ради Голенко (його українофобські дії давно мали б зацікавити Службу безпеки України), антинародний артист України Голубович (очолював обласний штаб Януковича ще як кандидата у Президенти України 2004 року), ректор Луганської державної академії культури та мистецтв Філіппов (відомий законодавчими ініціативами на обласному рівні щодо звуження сфери застосування державної мови на теренах Луганщини та паплюження імені й спадщини Тараса Шевченка), генеральний директор Луганської обласної державної телерадіокомпанії Мірошник (знаний своїми україноненависницькими висловами про те, що українці — це “недораса”), голова фракції ПР — начальник управління екології облдержадміністрації Арапов (за його керівництва про екологічні й природоохоронні ініціативи й заходи влади практично не чути) та інші, такі ж далекі від ідей української національної державності, демократії та місцевого самоврядування (та й будьяких ідей узагалі) особи.
Ми переконані, що зазначене звернення депутатів Луганської обласної ради і таких же легітимних збіговиськ у сусідніх областях спрямоване не лише на знищення суверенітету України й придушення прав і свобод її громадян, а й несе пряму загрозу розколу держави. Згадані вище та інші “діячі”, які бажають придушити рештки конституційного ладу в Україні, ще під час Помаранчевої революції 2004 року брали активну участь в організації та проведенні сумнозвісного сіверськодонецького сепаратистського з’їзду, на якому вони проголосили “ПіСУАР” (південносхідноукраїнську автономну республіку), чим брутально порушили Конституцію та чинне законодавство України. Отже, своїми провокаційними діями вони не вперше підштовхують український народ до розбрату, братоненависництва, а державу — до розчленування й повного підкорення путінською Росією.
Не заспокоївшись своїм “надзвичайним” зверненням, місцеві регіонали пішли ще далі. У той час, коли на головному Майдані країни вірменин та білорус разом із українцями пролили кров за волю України, тимчасові володарі Луганщини для розправи над майданівцями та начебто для охорони державних установ, нібито виконуючи волю мешканців області, 27 січня офіційно найняли собі на службу так звані загони з місцевих люмпенів і маргіналів — донських козаків, штаб яких — на території Росії, — “для наведення порядку”. Цим “козакам” надані кабінети у приміщенні обласної ради. Більше того, як нам стало відомо, відпроваджуючи на “антимайдан” “тітушок”, шефи забезпечували їм проїзд і харчі за рахунок дітейшколярів і вихованців дитячих садків.
Ми, як і всі патріоти України, категорично засуджуємо антинародні дії обласної влади та закликаємо всіх громадян не піддаватися на явно антинародні, антидемократичні, провокаційні заклики, що становлять загрозу суверенітетові й територіальній цілісності України.
Кров, що пролилася на вулиці Грушевського в Києві 22 січня, ставить поза законом правлячі в Україні антидержавницькі партії.
Ми повністю підтримуємо Заяву Центрального Правління ВУТ “Просвіта” імені Тараса Шевченка від 20 січня 2014 р., в якій дано виважену оцінку сьогоднішнім революційним подіям у столиці України. Наголошуємо, що бандитський характер чинної влади чи не найяскравіше проявляється на Луганщині, горекерівники якої, відомі громадськості області як куртизанки, кокотки, сутенери, злодії в законі, першими в Україні запопадливо попросили свого “гаранта” про запровадження надзвичайного стану. Цим затятим регіоналам вірно прислужують їхні підручні — комуністи.
Отож закликаємо всіх просвітян України домагатися заборони Партії регіонів і Комуністичної партії на своїх територіях як терористичноклановобандитських угруповань.
Ми впевнені, що влада, яка стоїть на засадах несправедливості та діє методами підступу, терору й брехні, не має майбутнього. Нам дано Богом право на нашу незалежну Українську державу та пріоритет у ній українських національних цінностей.
Слава Україні! Героям слава!

Правління Луганського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” імені Тараса Шевченка

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment