Від героїки минувшини до героїзму сучасності

dscn1858Георгій ЛУК’ЯНЧУК,
Фото автора

Щорічні пошанування безсмертного подвигу української молоді 1918 року під Крутами цього року набрали особливого характеру в зв’язку зі смертями молодих людей під час подій на вулиці Грушевського. На Аскольдовій могилі 29 січня протягом усього дня почергово відбувалися мітинги вшанування Героїв Крут. Учасники — від різних секторів Євромайдану та громадськості столиці. На Аскольдовій могилі вшановували не тільки молодих героїв, полеглих 96 років тому за незалежність нашої держави, а й вірменина Сергія Нігояна, білоруса Михайла Жизневського, українців Юрія Вербицького, Романа Сеника, котрі поклали свої життя у січні 2014 р., відстоюючи свободу й людську гідність, демократію й незалежність нашої держави від засягань агресивного сусіда та його агентів впливу в Україні.
Учасники й промовці традиційного щорічного мітингу, організованого “Просвітою” та Українською патріотичною альтернативою, голова Народного Руху України Василь Куйбіда та голова КУНу Степан Брацунь акцентували в своїх виступах, що саме героїчний подвиг крутянців надихнув сучасну українську молодь виходити на майдани в столиці й по всій Україні, важачи власним життям у боротьбі за людські права народу та права держави. І наш святий обов’язок – не тільки пам’ятати про подвиг сучасних героїв Євромайдану, а й зробити все від нас залежне, щоб справа, за яку вони віддали свої життя, була успішною, й Україна відбулася як незалежна, соборна держава у дружньому колі рівноправних держав Європейського союзу. Адже юнацтво минулих поколінь українців та сучасна українська молодь, яка виросла за часів незалежності, довели всьому світові своє нестримне бажання бути вільною нацією.
Учасники мітингу національно-патріотичних сил на честь  96-ї річниці подвигу Героїв Крут  прийняли резолюцію, в якій сформулювали свої вимоги до влади:
Реформувати Збройні Сили України, посиливши бойову й патріотичну підготовку військових, аби не сталися нові Крути; негайно реформувати Службу безпеки, внутрішні війська і використовувати їх для захисту українського народу; усунути  з державних посад в усіх структурах влади представників чужої держави.
У цей складний час підтримати створення загонів Народної самооборони.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment