Знущання над пам’яттю? У Донецькій області стартував рік Тараса Шевченка

Презентацію культурно-масових і просвітницько-виховних заходів, які в області протягом року проводитимуть управління, департаменти, музеї, театри, ВНЗ, школи, ЗМІ, провела російською мовою заступник голови Донецької обласної державної адміністрації Олена Петряєва.

Після презентації відбувся святковий концерт, який завершився величним “Реве та стогне Дніпр широкий” у виконанні хору Донецької музичної академії С. С. Прокоф’єва під диригуванням народного артиста України, професора Тараса Микитки.
Із вітальним словом виступила заступник голови Донецької облдержадміністрації Тамара Лук’янчук, яка продекламувала “Заповіт” та наголосила про надзвичайну актуальність творчості Шевченка сьогодні.
Після неї щось дуже невпевнено прочитав про Шевченка російською мовою секретар Донецької міської ради Сергій Богачов.
Пропонуємо  увазі читачів виступ Марії Олійник.
“Шановні присутні представники влади, високодостойні присутні!
Від Донецької обласної “Просвіти” ім. Тараса Шевченка я вітаю вас із відкриттям року Тараса Шевченка в нашій області.
Творчість Шевченка всі добре знають. Неймовірна життєва історія і легендарна відданість народові перетворили поета на пророка України. Він був митцем слова та пензля, одним із найкращих істориків свого часу.
Нагадаю, як його оцінював геніальний поет Іван Франко:
“Він був сином мужика і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові світлі і вільні шляхи професорам і книжним ученим. Десять літ він томився під вагою російської солдатської муштри, а для волі Росії зробив більше, ніж десять переможних армій”.
Сьогодні обласна державна адміністрація презентувала масштабну річну програму різноманітних заходів.
“Просвіта” носить ім’я Тараса Шевченка. У всій області наші міські та районні організації плідно співпрацюють із владою щодо вшанування 200річчя від дня його народження. Але є й прикрі випадки. Наприклад, дикунський фарс розігрується вже майже рік у Красноармійську, де Красноармійська міськрада попереднього скликання 2006 року ухвалює рішення про встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку на пл. Шибанкова, споруджує і відкриває на день народження 9 березня 2006 року на цьому місці камінь, який освятили священики Української Православної Церкви, а міська рада цього скликання через 7 років без будьякої мотивації вносить поправку про перенесення каменя в інше місце. Нібито учасники ВОВ заявляють, що не може бути споруджений пам’ятник Тарасу Шевченку на площі імені учасника ВОВ(?!). Причому ухвалює це невмотивоване рішення як насмішку над пам’яттю Тараса Шевченка 22 травня 2013 року, на день перезахоронення Тараса Шевченка на Чернечій горі! Отаке відзначення Року Шевченка в Красноармійську Донецької області!!!
На пам’ятному знакові, який ще стоїть на своєму місці завдяки боротьбі патріотів, вирізьблено мудрий заповіт Шевченка:
Свою Україну любіть. Любіть її…
Во врем’я люте, в остатню
тяжкую минуту
за неї Господа моліть!
Усе починається з любові до Бога, поваги до себе і до Держави України, в якій ми всі незалежно від партійної належності, національності, конфесій, кольору шкіри, Заходу чи Сходу, Півдня чи Півночі живемо і будемо жити за цим мудрим заповітом Шевченка. Сподіваюсь, разом зробимо все, щоб гідно вшанувати 200річчя Шевченка в нашій області.
Пам’ятників Тарасу Шевченку в області небагато — 12. Але основне, щоб ми виконали його заповіти. Щоб цей рік став роком Шевченка насправді, щоб з уст владних чиновників зазвучала в області українська державна мова”.
Сподіваємося, що депутати від Партії регіонів Красноармійської міської ради схаменуться і скасують свій “подарунок” Тарасу до його 200річчя. Та й голова обласної державної адміністрації Андрій Шишацький повинен сказати нарешті своє слово. Адже, згідно з указом Президента України, саме він відповідає за вшанування, а не знущання над пам’яттю Тараса Шевченка.

Вл. інф.

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment