Заяви міжнародної спільноти

Обама подзвонив Путіну поговорити про Україну
Субота, 22 лютого 2014, 02:19
Президент США Барак Обама зателефонував російському колезі Володимиру Путіну, щоб “обговорити актуальні питання двостороннього і міжнародного порядку денного, включаючи ситуацію в Україні”.
Про це повідомляє пресслужба Кремля.
“Президент Росії підкреслив необхідність вживання термінових заходів зі стабілізації обстановки, акцентувавши на важливості роботи з радикальною опозицією, яка довела протистояння в Україні до вкрай небезпечної межі”, — зазначено в повідомленні.

CISEMO: Януковичу може “світити” Гаазький трибунал
Субота, 22 лютого 2014, 11:27
Президенту Віктору Януковичу може загрожувати Гаазький трибунал. Таку думку в ефірі “Російської служби новин” висловив генеральний директор Міжнародної організації зі спостереження за виборами CISEMO Олександр Бедрицький.
За словами Бедрицького, ініціаторами Гаазького трибуналу можуть бути західні країни — європейські країни або США, але “біда Януковича в тому, що він може просто не дожити до трибуналу”.
“Справа в тому, що ставлення до нього в суспільстві і з боку опозиції, воно, природно негативне, м’яко кажучи, негативне — це вже найм’якше з можливих формулювань. І з боку його умовних прихильників, які відчувають себе зрадженими та обдуреними. І, якщо щось трапиться, захищати його виявиться нікому”, — зазначив експерт. Також, на його думку, “не варто спокушатися досягнутою угодою — за переговорами з опозицією раніше завжди слідувала нова хвиля насильства”.
“Швидше за все, будуть якісь подальші провокації з боку радикальних сил, які не згодні з досягнутим компромісом. Якісь кроки буде робити опозиція, тому що їх ситуація компромісу теж не дуже влаштовує”, — зазначив Бедрицький.
Як відомо, міжнародна організація зі спостереження за виборами CISEMO була створена і зареєстрована в Росії (Нижній Новгород) у вересні 2003 року як “міжнародна неурядова Організація”. Вперше CISEMO з’явилася в Україні на виборах 2004 року, її запросили для авторитетного “міжнародного” підтвердження чесності виборів.
Спершу організацію “обкатали” 2004го на виборах у Казахстані: ніяких порушень вона там не знайшла і визнала що Назарбаєв — найдемократичніший президент з усіх можливих, після чого CISEMO направили споглядати за виборами 2004 року.
Організація була і лишається інструментом адміністрації президента РФ та працює в її інтересах.

Усі європейські країни, зокрема і Росія, гарантують територіальну цілісність України — глава МЗС Швеції Більдт
Усі європейські країни, зокрема і Росія, гарантують територіальну цілісність України, заявляє міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт.
“Територіальна цілісність України є основоположною. Це гарантується Росією та іншими європейськими країнами”, — написав він на своїй сторінці в Твіттері.

Великобританія і Німеччина мають намір домагатися для нового українського уряду фінансування від МВФ
Міністр закордонних справ Великобританії Вільям Хейг повідомляє, що домовився зі своїм німецьким колегою підтримати новий український уряд і домогтися кредитування від МВФ.
“Домовилися сьогодні з міністром закордонних справ Німеччини підтримати новий уряд в Україні і домогтися життєво важливого фінансового пакета від МВФ”, — написав він на своїй сторінці в Твіттері.

Дострокові вибори в Україні мають бути добре підготовленими — Ештон
Верховний представник ЄС із питань зовнішньої політики і політики безпеки, віцепрезидент Європейської комісії Кетрін Ештон впевнена, що підготовка майбутніх виборів не може бути здійснена протягом кількох тижнів. Вибори мають бути добре підготовленими, і часовий графік має відповідати. Таку думку вона висловила в п’ятницю, в Лондоні, відповідаючи на запитання про досягнуті в Україні домовленості про дострокові президентські вибори.
“Я думаю, що дуже важливо, щоб вибори відбулися у відповідний час. Процес гарної підготовки до виборів це не обов’язково щось, що може бути зроблено протягом кількох тижнів. Те, що ми говорили і уряду, і опозиційним партіям, і громадянському суспільству, так це те, що ви маєте підготувати вибори належним чином, і тому графік повинен це відображати”, — сказала К. Ештон. “Але важливо те, щоб процес був добре підготовленим і підготовленим правильно, тому мій аргумент був би — так, ми хочемо, щоб вибори відбулися, і люди мають бути впевнені у тому, що вони відбудуться, але вони також мають пройти вчасно, правильно, вільно і справедливо”, — впевнена верховний представник ЄС.

У Європі очікують від України збереження єдності та цілісності країни — глава МЗС Франції
Франція очікує від України поваги до Конституції, формування нового уряду та підготовки до виборів, заявив глава французького МЗС Лоран Фабіус.
“Франція разом зі своїми європейськими партнерами звертається з закликом (до України — ІФ) зберегти єдність і цілісність країни й утриматися від насильства”, — йдеться в розміщеному в неділю записі Л. Фабіуса в його мікроблозі в “Твіттері”.

США готові сприяти на шляху надання Україні міжнародної фінансової допомоги — посол
США готові здійснювати підтримку на шляху надання Україні міжнародної фінансової допомоги, заявив американський посол у Києві Джеффрі Пайєтт.
Відповідаючи на запитання журналістів із приводу того, чи готові США фінансово допомагати Україні посол сказав: “Безумовно. Ми дуже зацікавлені, щоб Україна плідно працювала з МВФ. Ми вважаємо, що одним із найважливіших завдань нового технічного уряду буде встановлення тісної співпраці з МВФ”. Посол також наголосив на важливості оперативних дій, оскільки в Україні склалася складна економічна ситуація. “Я думаю, що всі розуміють необхідність діяти дуже швидко в плані підтримки України в цей критичний період. І, звісно, потрібно робити це в ім’я тих, хто загинув, постраждав, був поранений і покалічений”, — наголосив Д. Пайєтт.

ЄС визнає легітимність Турчинова — представник Єврокомісії
Голова Верховної Ради Олександр Турчинов, виконувач обов’язків глави Української держави, є легітимним для Євросоюзу, заявив офіційний представник Єврокомісії Олів’є Баї на брифінгу в Брюсселі в понеділок.
“Ми шануємо процедуру, в результаті якої пана Турчинова було уповноважено виконувати покладені на нього функції”, — сказав О. Баї.

Ситуація в Україні — на порядку денному засідання міністрів оборони НАТО
Міністри оборони країн НАТО обговорять ситуацію в Україні у рамках засідання, яке відбудеться 26—27 лютого. Як повідомила в понеділок у Брюсселі представник НАТО Оана Лунгеску, Україна стане предметом обговорення міністрів оборони в перший день засідання за робочою вечерею. “Міністри обговорять Афганістан та Україну”, — уточнила вона.
Робочій вечері передуватиме сесія, в рамках якої міністри оборони НАТО обговорять оборонні можливості, наявні в них прогалини, кіберзахист, безпеку на морі.
Наступного дня, як очікується, глави оборонних відомств НАТО засідатимуть із партнерами щодо операції в Афганістані.

ЄС готовий дати Україні 20 мільярдів євро
Понеділок, 24 лютого 2014, 10:32
Євросоюз готовий дати Україні 20 мільярдів євро фінансової допомоги на проведення реформ після того, як у Києві з’явиться новий уряд.
Про це в ефірі “ТСНТиждень” заявив голова комітету з закордонних справ Європейського парламенту Елмар Брок.
“Мені здається, що буде 20 мільярдів євро на столі на проведення реформ, і цю підтримку можна буде надати негайно, для запобігання дефолту”, — запевнив Брок. Він додав, що українцям не варто боятися, що країна залишиться сам на сам із дефолтом.
За словами Брока, допомога ЄС піде на “створення кращих економічних умов для економічного майбутнього, щоб підготувати країну до підписання Угоди про асоціацію з ЄС”.
Нагадаємо, раніше директоррозпорядник МВФ Крістін Лагард заявила, що Міжнародний валютний фонд готовий надати допомогу Україні, якщо її керівництво звернеться по неї.

Член Єврокомісії не виключає приєднання України до ЄС у разі виконання низки вимог
Україна в майбутньому може отримати можливість приєднатися до ЄС, заявив член Єврокомісії з економічних питань Оллі Рен.
“Ми перебуваємо на історичному роздоріжжі, і Європа має відповідати цьому моменту та бути здатною дати Україні можливість приєднатися (до ЄС — ІФ) у середньостроковій або довгостроковій перспективі, якщо Київ відповідатиме умовам вступу”, — сказав О. Рен у Сіднеї, де відбувається зустріч міністрів фінансів країн G20.
За даними британської газети “Гардіан”, О. Рен також зазначив, що ЄС готовий надати значну фінансову підтримку Україні після того, як там буде сформовано новий уряд. “Ми готові брати участь у наданні Україні значної фінансової допомоги після того, як буде досягнуто політичного рішення, що ґрунтується на принципах демократії, та після формування нового уряду, який буде серйозно налаштований на проведення інституціональних та економічних реформ”, — сказав єврокомісар.
“Гардіан” зазначає, що О. Рен став першим високопоставленим представником ЄС, який із моменту початку кризи в Україні в листопаді минулого року безпосередньо сказав про можливість її вступу до Євросоюзу.

Європарламент ушанував хвилиною мовчання загиблих на Євромайдані
Європейський парламент ушанував хвилиною мовчання загиблих у боротьбі за демократію в Україні. Із відповідним проханням, відкриваючи пленарне засідання Європарламенту, який розпочав роботу в понеділок у Страсбурзі, до депутатів звернувся президент Європейського парламенту Мартін Шульц.
“Будучи солідарними з людьми й шануючи тих, хто втратив своє життя в боротьбі за демократію, я прошу всіх встати для хвилини мовчання”, — сказав він.
М. Шульц також повідомив, що з України вже повернулася делегація депутатів Європарламенту, які доповідатимуть про ситуацію. Очікується, що ситуація в Україні стане предметом обговорення в середу, а в четвер Європарламент проголосує відповідну резолюцію.

Брюссель готовий допомогти Києву і підписати Угоду про асоціацію — президент Ради ЄС Ромпей
Президент Ради ЄС Герман ван Ромпей знову підтверджує готовність Брюсселя підтримати Україну і підписати з Києвом Угоду про асоціацію.
“Я вітаю волю українського народу жити у вільній, незалежній та єдиній країні з сильними зв’язками з ЄС. Ми готові підписати Угоду про асоціацію і підтримати Україну в ці складні часи”, — зазначено в заяві Германа ван Ромпея, поширеній у понеділок у Брюсселі за підсумками саміту БразиліяЄС, під час якої сторони обговорили ситуацію в Україні. Президент Ради ЄС констатував, що в Євросоюзі уважно стежать за розвитком ситуації. “Наш верховний представник в Києві”, — нагадав Герман ван Ромпей.

Радник Обами: США разом із МВФ нададуть фінансову допомогу Україні — ЗМІ
Радник із національної безпеки США Сюзан Райс заявляє, що Сполучені Штати на боці українського народу, хочуть бачити демократичні вибори та формування коаліційного уряду. Як повідомляє українська служба “Голос Америки”, на телеканалі MNBC С. Райс сказала, що США разом із МВФ нададуть фінансову допомогу Україні для порятунку її економіки, “яка перебуває в дуже слабкому стані та потребує реформування”.
Щодо заяви експрезидента Віктора Януковича про те, що в країні стався переворот, С. Райс зазначила, що він втратив легітимність, хоча і був демократично обраний, оскільки пішов проти народу, використавши насильство на вулицях проти мирних протестувальників. Радник президента США зазначила, що Барак Обама у телефонній розмові з Володимиром Путіним зауважив, що США та Росія мають спільний інтерес у тому, щоб Україна залишалася неділимою та незалежною.
“Це не в інтересах України, чи Росії, чи Європи, чи Сполучених Штатів бачити розкол країни. Ніхто не зацікавлений у тому, щоб насильство повернулося і відновилася ескалація ситуації”, — наголосила С. Райс.

Підготувала
Павлина МОВЧАН

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment