Звернення до Верховної Ради України стосовно передачі святинь українського народу їх законним власникам

Ми, представники інтелігенції та громадські діячі, гостро занепокоєні ситуацією, яка склалася навколо найбільших духовних святинь українського народу — Свято-Успенської Києво-Печерської лаври та Свято-Успенської Почаївської лаври.
На початку 90-х років ХХ сторіччя завдяки потуранню влади два духовних серця України, уділи Богородиці, опинилися в руках філії Російської православної церкви, у підпорядкуванні так званої “Української православної церкви Московського патріархату”.
Нещодавнє усунення від керівництва УПЦ МП митрополита Володимира (Сабодана) та призначення місцеблюстителем відомого українофоба митрополита Онуфрія (Березовського) безпосередньо інспіровано Москвою, ще раз яскраво продемонструвало всьому світові залежність цієї Церкви від іноземного центру.
Очільники УПЦ МП перетворили святі місця української нації на форпост “Руского міра”. Весь світ чув цинічні заяви високих ієрархів УПЦ Московського патріархату, які замість того, щоб стати на бік народу, фактично благословили Віктора Януковича на сатанинське вбивство сотень безневинних людей на вулицях української столиці.
У стінах “душі українського народу”, як називав Почаївську лавру митрополит Іларіон (Огієнко), постійно проповідується не любов до Бога та України, а ведеться політична пропаганда, сіється розбрат у нашому суспільстві, зневажається все українське. Під час подій Майдану політизація УПЦ МП дійшла до того, що мури Києво-Печерської лаври та мури Свято-Успенської Почаївської лаври стали місцем перебування кримінальних бандитів “тітушок”. Обитель святих Антонія та Феодосія стала бізнес-центром і одночасно ідеологічним відділом посольства Росії.
ЗМІ неодноразово звертали увагу на факти руйнування представниками УПЦ МП пам’яток історії архітектури, розкрадання об’єктів національної спадщини.
У зв’язку з вищевикладеним, просимо Верховну Раду України:
1. Ухвалити постанову парламенту про передачу комплексів Свято-Успенської Києво-Печерської лаври та Свято-Успенської Почаївської лаври Українській Православній Церкві Київського Патріархату, як національній помісній церкві українського народу;
2. Дати доручення правоохоронним органам і Генеральній прокуратурі України здійснити перевірку витрат багатомільйонних коштів, виділених за часів президентства В. Януковича та урядування М. Азарова з державного бюджету України на реставрацію Києво-Печерської лаври;
3. Доручити Міністерству культури України провести інвентаризацію майна двох лавр із метою перевірки та виявлення фактів розграбування культурно-мистецької спадщини України.
Переконані, що ухвалення таких рішень стане актом історичної справедливості, адже Свято-Успенська Києво-Печерська та Свято-Успенська Почаївська лаври створювалися працею українського народу та мають належати його Церкві, у святих місцях мусять молитися справжні священики, а не політики від релігії.

Дмитро Павличко
Левко Лук’яненко
Ігор Юхновський
В’ячеслав Брюховецький
Володимир Василенко
Юрій Дорошенко
Юрій Мушкетик
Юрій Щербак
Микола Жулинський
Михайло Слабошпицький
Любов Голота
Наталя Осьмак
Павло Мовчан
Олег Чорногуз
Богдан Сушинський
Дмитро Пилипчук

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment