Очищення Майданом Повстання народу проти режиму — відповідь на війну режиму проти народу

7063486
Фото Сергія Марченка

18 лютого
Перші бої в урядовому кварталі. Кривавий вівторок
Зранку десятки тисяч учасників протестів оточили урядовий квартал. Вимога — негайно поставити на голосування у ВР поданий опозицією законопроект про відновлення Конституції 2004 року.
Парламент і прилеглі вулиці з ночі заблокувала міліція. Почалися вуличні бої в урядовому кварталі: на вулиці Грушевського, в Маріїнському парку під Радою, по інших гарячих точках. На боці міліції звезені в Київ “тітушки”.
Міліція застосувала сльозогінний газ, водомети, почала кидати в людей світлошумові гранати, стріляти гумовими кулями. Вже за першу годину вуличних боїв серед повстанців було понад 20 поранених. Повідомлення про перших загиблих.
На розі вулиць Інститутської і Шовковичної “Беркут” розігнав людей, стріляли просто в натовп. Мітингувальники відступили.
Четвертий поверх Будинку профспілок переповнений пораненими. У лікарні їхати бояться, їм зашивають рани у польових умовах.
На 16 годину повстанці втратили Грушевського, Європейську площу, Український дім, Жовтневий палац і Верхню барикаду на Інститутській. “Беркут” завис над Майданом з боку Жовтневого палацу. Внутрішні війська шикуються на Інститутській та Європейській площі.

Ніч штурму Майдану
О 20.00. силовики почали штурм Майдану Незалежності. Із застосуванням водометів, бронетранспортерів, стрільбою по людях одночасно з кількох вулиць. Силовики підпалили Будинок профспілок, де був один із лазаретів із пораненими. З дахів будинків силовики обстрілюють Майдан. На ранок атакуючі зайняли частину Майдану, біля Монументу Незалежності.
Кияни знову збираються на Майдан. Повстанців від силовиків відокремлює палаючий вал із покришок, колод і дощок. І далі горить Будинок профспілок. Весь день хистке перемир’я. Євромайданівці під вечір зайняли приміщення Головпоштамту, Державного комітету телебачення і радіомовлення на Хрещатику.

20 лютого
Відстріл людей у День трауру
Четвер, оголошений в Україні днем трауру за загиблими у вівторок і в ніч на середу 28ми повстанців, став днем загибелі понад сотні людей у центрі столиці.
Силовики відступають у бік метро “Арсенальної”. Почався обстріл з готелю “Україна”, коли туди наблизилися повстанці. Самооборона знайшла снайперів на 10 поверсі готелю.
Солдати ВВ здаються в полон активістам Євромайдану. З барикади біля Жовтневого палацу вивели близько 100 полонених. Повстанці відігнали правоохоронців від Майдану та барикад на Інститутській.
10.51. На Майдані біля готелю “Козацький” — 7 трупів. Самооборона каже, що їх застрелили снайпери, шестеро вбито пострілами в шию. З вікон готелю “Україна” стріляє снайпер. Уже десятки поранених, є загиблі. У 17у лікарню везуть важкопоранених з Майдану. Травми голови і вогнепальні важкі поранення шиї, голови. Зовсім юні. Лікарі швидких, що їх привозять, плачуть.

Верховна Рада припиняє бої
20 лютого, о 22 годині, після кривавого вбивства, терміново зібралося засідання ВР. Крім трьох опозиційних фракцій, на засіданні присутні позафракційні та кілька десятків регіоналів, багато з яких уже вийшли з фракції. Парламент ухвалив постанову “Про засудження насильства в Україні, що призвело до людських жертв”. “За” проголосували 236 депутатів.
Постанова зобов’язує негайно припинити вогонь, війська мають повернутися в місця дислокації. Генпрокуратуру зобов’язали провести повне розслідування фактів загибелі та насильства щодо учасників акцій протесту.

21 лютого
Рада бере всю повноту влади в свої руки і робить кроки до завершення протистояння.
Повернуто Конституцію 2004 року
О 16.53 на своєму засіданні ВР повернула в дію Конституцію 2004 року. За таке рішення проголосували 386 депутатів.
ВР отримує повноваження на призначення уряду, вплив на охоронну, судову та інші гілки влади, перестане бути “підрозділом адміністрації президента”.
Законом передбачено, що більше 80 законодавчих актів, які були незаконно ухвалені 2010—2011 рр. і наділяли президента надмірними повноваженнями, повинні бути скасовані в 5денний термін.

Рада звільнила від переслідувань активістів Майдану
Верховна Рада ухвалила закон про недопущення переслідувань затриманих учасників масових акцій протесту. За таке рішення проголосувало 372 депутати.

Захарченка звільнено
Верховна Рада проголосувала за відсторонення в. о. глави МВС Віталія Захарченка від займаної посади. “За” — 332 народних депутати.

Ухвалено закон, що дозволяє звільнити Юлію Тимошенко
Рада ухвалила закон, яким змінені статті КПК, за якими засуджена Юлія Тимошенко. “За” — 310 народних депутатів. Зокрема будуть приведені до міжнародних стандартів статті 364 та 365 Кримінального кодексу.

22 лютого
Рада формує нову владу України
О 10.00 у Верховній Раді розпочалося суботнє засідання, у залі зареєструвалися 248 народних депутатів від усіх фракцій.
Голова Верховної Ради Володимир Рибак і перший віцеспікер Ігор Калетнік написали заяви про відставку. Заяви зачитав віцеспікер Руслан Кошулинський.

Олександр Турчинов обраний Головою Верховної Ради
О 12.30 Верховна Рада обрала новим головою Олександра Турчинова. За його кандидатуру проголосувало 288 депутатів.

Відставка генпрокурора Пшонки
Верховна Рада ухвалила постанову про висловлення недовіри генеральному прокурору України.

Рада звільнила Тимошенко
Верховна Рада ухвалила постанову “Про виконання міжнародних зобов’язань України щодо звільнення Юлії Тимошенко”. За це рішення проголосувало 322 народних депутатів.

Арсен Аваков призначений в. о. міністра внутрішніх справ
Один із керівників Майдану, депутат від “Батьківщини” Арсен Аваков призначений парламентом на посаду виконувача обов’язків міністра внутрішніх справ (після відставки уряду Азарова всі міністри є в. о.).
Межигір’я відкрите для людей
Резиденцію президента Віктора Януковича Межигір’я відкрили для відвідувачів. Вперше українці змогли потрапити до надсекретного об’єкту — лігва диктатора.

Міліція переходить на бік народу
МВС заявляє, що служить українському народу, і закликає громадян разом охороняти порядок. Про це йдеться у заяві Міністерства. У міліції закликали вшанувати пам’ять загиблих на Майдані.
12.56. Заява Самооборони Майдану. Самооборона Майдану закликає українців до порядку. Мародерство, хуліганський псевдорадикалізм, вандалізм — вороги української революції. Лише координація, продумані та виважені кроки допоможуть нам врятувати державу від хаосу. Саме тому Самооборона Майдану взяла під контроль та охорону урядові об’єкти в Києві та багатьох областях. Перед нами нові виклики — побудова Нової України і перші її дні мають показати, що тут пануватиме порядок, спокій та безпека для наших громадян. Закликали радикально налаштованих протестувальників утриматись від спроб знищити майно та будівлі адміністративних і силових відомств — все це українська власність, яка знадобиться новій українській владі.

22 лютого
Янукович — уже не президент
О 17.00 ВР України ухвалила постанову про усунення Віктора Януковича з посади президента України.
“За” проголосували 328 народних депутатів, це більше, ніж конституційна більшість парламенту. Текст постанови:

“Постанова Верховної Ради про самоусунення президента України від виконання конституційних повноважень та призначення позачергових виборів президента України”, № 4193.
“Враховуючи, що президент України Віктор Янукович самоусунувся від виконання конституційних повноважень, що загрожує керованості державою, територіальній цілісності і суверенітету України, масовому порушенню прав і свобод громадян.
Виходячи з обставин крайньої необхідності, Верховна Рада України, виражаючи суверенну волю українського народу, постановляє:
Встановити, що президент України Віктор Янукович у неконституційний спосіб самоусунувся від здійснення конституційних повноважень та є таким, що не виконує своїх обов’язків.
Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 85 Конституції призначити позачергові вибори президента України на 25 травня 2014 року.
Ця постанова набуває чинності з моменту її прийняття”.

Рада призначила уповноважених з діяльності СБУ, ГПУ та Міноборони
17.31 ВР призначила Валентина Наливайченка (депутат від УДАРу) уповноваженим із контролю над діяльністю СБУ, Володимира Заману (недавній начальник Генерального штабу, звільнений Януковичем за відмову кинути армію проти народу) — уповноваженим ВР з питань діяльності Міноборони, Олега Махницького (депутат від “Свободи”) уповноваженим за контролем діяльності Генпрокуратури. Рада доручила уповноваженим керівництво цими відомствами від імені парламенту.

Тимошенко вільна
17.40. На підставі нового закону про декриміналізацію статті, за якою Юлія Тимошенко була засуджена, суд ухвалив звільнити її від подальшого ув’язнення. Експрем’єра вивезли з лікарні Укрзалізниці у Харкові.

Пшонка й Клименко відстрілювались
18.47. Голова Верховної Ради Олександр Турчинов повідомив, що ексгенпрокурор Віктор Пшонка та ексглава Міністерства доходів і зборів України Олександр Клименко спробували пройти кордон із Росією в Донецькій області, але їм це не вдалося. “Їх спробували затримати, але зі стріляниною охорони вони відбилися”.

23 лютого
Нова влада України діє чітко й рішуче

МВС почало службове розслідування у відомстві
Виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ України Арсен Аваков ініціював службове розслідування у відомстві проти посадових осіб, які можуть бути причетні до перевищення повноважень у ході масових акцій протесту в Україні. Розслідування розпочато проти 30 посадових осіб Міністерства.

Партія регіонів: “У всьому винен Янукович і його “сім’я”, тобто оточення”
Відповідальність за людські жертви в ході зіткнень в Україні лежить на Вікторові Януковичу і його найближчому оточенні. Про це йдеться у заяві фракції Партії регіонів у Верховній Раді. “Ми переживаємо один із самих складних і трагічних періодів в історії нашої батьківщини. Україна виявилася обдуреною і пограбованою, але навіть це ніщо перед горем, з яким зіткнулися десятки українських родин, які втратили своїх близьких з обох боків протистояння”, — зазначено у заяві. “Україну зрадили, а людей зіштовхнули лобами. Вся відповідальність за це лежить на Януковичу і його найближчому оточенні”, — зазначають регіонали.

Межигір’я повернули в державну власність
12.30. Верховна Рада ухвалила постанову щодо передачі Межигір’я у держвласність. За це проголосували 324 нардепи. “З метою відновлення права власності ВР постановляє передати комплекс відпочинку “ПущаВодиця” в урочищі Межигір’я урядової резиденції “Межигір’я” у державну власність”, — йдеться у тексті документа.

Турчинова обрано в. о. Президента
12.38. Згідно з Конституцією, у разі неможливості виконання президентом своїх обов’язків, його обов’язки виконує голова Верховної Ради — тимчасово, до обрання і вступу на посаду нового глави держави. На цій підставі Верховна Рада ухвалила призначити в. о. президента главу парламенту Олександра Турчинова — до встановлення результатів виборів президента у травні 2014 року і вступу нового глави держави на посаду. Постанову підтримали 285 нардепів.

24 лютого
Парламент продовжує формування влади

Рада пропонує визнати загиблих повстанців Героями України
Верховна Рада підтримала постанову про вшанування учасників акцій протесту. “За” проголосували 346 депутатів. Згідно з постановою, Рада пропонує майбутньому президенту присвоїти цивільним учасникам масових акцій протесту звання Героїв України посмертно.

Покарано суддів Конституційного суду, які дозволили Януковичу узурпувати повноваження
Верховна Рада звільнила суддів КС, які своїм рішенням восени 2010 року повернули Конституцію 1996 року, яка розширила повноваження президента Віктора Януковича. “За” проголосували 307 депутатів.
Суддів, які вчинили тоді цей акт, звільняють за порушення присяги та за вчинення антиконституційних дій. Звільняють суддів, призначених за квотою Верховної Ради: Анатолія Головіна, Михайла Колоса, Марію Маркуш, В’ячеслава Овчаренка, В’ячеслава Пасенюка. Також запропоновано звільнити суддів, які були призначені за квотою президента, — Юрія Бауліна та Сергія Вдовіченка. ВР рекомендує з’їзду суддів протягом 3 днів скликати позачергове засідання і звільнити суддів КС, призначених за його квотою.
Рішенням парламенту доручається Генпрокуратурі порушити кримінальне провадження за фактом винесення КС незаконного антиконституційного рішення від 30 вересня 2010 року.

У Захарченка і не думали розслідувати вбивства активістів
МВС за часів Захарченка і не бралося за розслідування вбивств активістів під час революції. Про це заявив уповноважений Верховної Ради з контролю за діяльністю прокуратури Олег Махніцький на засіданні парламенту. “Коли було витребувано з органів МВС 74 окремі кримінальні справи за фактами вбивства, то серед матеріалів кримінальної справи не було жодного процесуального акту, крім протоколу огляду з місця події”, — зазначив він.

Депутати призначили голову Нацбанку
Верховна Рада звільнила голову Національного банку Ігоря Соркіна на підставі його заяви про відставку. Іншою постановою ВР призначила на цю посаду Степана Кубіва — “за” проголосували 310 депутатів. Степан Кубів, народний депутат із фракції “Батьківщина”, протягом революції комендант Штабу національного спротиву. Досвідчений фінансист, раніше був головою правління “Кредобанку”.

Махніцький — генпрокурор, Наливайченеко — голова СБУ
Верховна Рада призначила на посаду генерального прокурора України Олега Махніцького. Верховна Рада звільнила Олександра Якименка з посади голови Служби безпеки України і призначила замість нього Валентина Наливайченка. За обидві постанови проголосували більше 300 депутатів.

Винні у злочинах будуть покарані
Генпрокуратура планує оголосити 50 особам підозри про вчинення злочину, а саме умисного вбивства громадян під час акцій протесту. Про це оголосив Олег Махніцький на засіданні ВР. “Справа проти перших посадових осіб держави і правоохоронних органів за організацію масових вбивств: у цій справі на сьогодні визначається оголошення підозр. По справі вже фігурує і буде оголошено підозру близько 50 особам”, — сказав він.
Махніцький додав, що вже розпочате розслідування за фактом вчинення умисних вбивств 74 громадян під час акцій протесту в центрі Києва.
МВС направило запити про надання інформації щодо працівників, які були задіяні під час сутичок з учасниками акцій протесту та про їхнє озброєння. Проведено огляд будівлі Нацбанку і території на Інститутській, де в неділю виявили елементи снайперської зброї, гільзи. Відбуваються експертизи.

Генпрокуратура відновила розслідування про терор проти активістів
Про це повідомив Олег Махніцький на засіданні Верховної Ради.
“Справа про побиття студентів, яку закрили за амністією: сьогодні було порушено провадження за цією кримінальною справою. Ця стаття передбачає відповідальність за перешкоджання мирним зборам і мітингам шляхом застосування насильства, вирішується питання про порушення за цими фактами справи за ознаками вчинення тероризму”.
ГПУ спільно з МВС розслідують кримінальну справу за фактом незаконного викрадення Ігоря Луценка і Юрія Вербицького. Станом на цей час затримано двоє осіб — це високопосадовці МВС. Витребувано слідчим управління ГПУ з суду кримінальну справу за фактом замаху на життя журналістки Тетяни Чорновол для подальшого розслідування. Перекваліфіковано справу на замах на убивство, вирішується питання щодо можливої кваліфікації складу злочину — тероризм. Витребувано також для подальшого розслідування кримінальну справу за фактом викрадення активіста автомайдану Дмитра Булатова. Порушено справу щодо катування активіста Гаврилюка на морозі працівниками “Беркута”. Вже винесено підозру кільком працівникам міліції.
Новий Генпрокурор також повідомив, що під час вчинення владою репресій проти активістів, працівників прокуратури, які виконували ці завдання, керівництво ГПУ їх заохочувало.

Громадянин Янукович оголошений у розшук за звинуваченням у вбивствах
Віктор Янукович і кілька посадових осіб оголошені в розшук. Порушено кримінальну справу щодо масових вбивств мирних громадян. Про це повідомив вранці 24 лютого в. о. міністра внутрішніх справ Арсен Аваков.
“Доповідаю українському народу. Янукович пропав. Всю ніч разом з головою СБУ Валентином Наливайченком займалися врегулюванням ситуації в Севастополі і … пошуком ексголови держави. 21го в п’ятницю В. Янукович, у супроводі А. Клюєва, вилетів вертольотами з Києва до Харкова, маючи намір взяти участь у з’їзді депутатів партії регіонів у Харкові. 22го в суботу Янукович, переночувавши в держрезиденції в Харкові, відмовився від участі в з’їзді, записав відеозвернення і вертольотами полетів до аеропорту Донецька. Після прибуття в аеропорт Донецька, разом з охороною, з вертольотів пересів на два приватні літаки типу Фалькон. Намагався вилетіти. Прикордонна служба перешкодила вильоту. Після чого Янукович відбув до резиденції в Донецьку, де пробув кілька годин. Пізнього вечора 22го, автомобілями, без супроводу ДАІ, кортеж Януковича відбув до Криму”.
За словами Авакова, 23 лютого Янукович прибув до Криму і зупинився в одному з приватних санаторіїв, навмисно ігноруючи державні спецоб’єкти, зокрема спеціалізовану президентську держдачу, на яку раніше планував прибути. “Дізнавшись про рішення парламенту з призначення в. о. президента України Турчинова О. В., і про виліт до Криму новопризначених голів МВС та СБУ, Янукович спішно покинув приватний санаторій у напрямку до аеропорту Бельбек, в якому до цього часу вже перебували ми з Наливайченком. О 23.50 Янукович, не доїжджаючи до аеропорту Бельбек, зупинився в приватній резиденції в районі Балаклави. Зібрав свою охорону, запитав, хто з ним буде в супроводі далі, а хто залишиться тут. Частина співробітників УДО висловили бажання “залишитися тут”. Янукович, попрощавшись з ними, передав офіційну відмову від державної охорони”.
В.о. міністра зазначив, що співробітники управління державної охорони, які не поїхали за Януковичем, забрали всю державну зброю, для передачі її в кримське відділення УДО. “З частиною охорони, яка залишилася, Янукович у супроводі          А. Клюєва трьома машинами відбув у невідомому напрямку, відключивши всі види зв’язку”, — повідомив Аваков.

Підготував
Петро АНТОНЕНКО
Фото з інтернету

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment