Напад на Харківську «Просвіту»

Інспіровані Росією акції протесту, шабаші проросійських сил і засланих сюди провокаторів із Росії у південносхідних регіонах України торкнулися й Товариства “Просвіта”. Два напади наприкінці минулого тижня на Харківську “Просвіту” викликали великий резонанс. Адже під час першого з них не обійшлося навіть без стрілянини і людських жертв. На прохання нашої газети події коментує голова Харківського обласного об’єднання “Просвіти” Ігор КРАВЦІВ.

— У п’ятницю 14 березня в центрі Харкова відбувався черговий бурхливий мітинг представників проросійських сил на підтримку так званого кримського “референдуму”. Проти його учасників дехто з радикалів вчинив провокації. Це спонукало мітингувальників піти ходою вулицями міста в пошуках екстремістів. Врешті натовп підійшов до будинку, де розташований офіс обласної “Просвіти”. У ньому перебуває і громадська організація “Патріот України”. Саме її проросійські мітингувальники визнали за свого головного ворога. Почався штурм будівлі, який перетворився на бійку. Міліція, на жаль, не змогла зупинити побоїще. Лунали постріли, вбили двох цивільних і поранили одного міліціонера. Штурмовики увірвалися до будинку, вивели з нього членів організації “Патріот України” і затримали їх.

Другого дня міліція, яка взяла будівлю під контроль, проводила тут слідчі дії щодо масових порушень громадського порядку, загибелі та поранення людей. Мені міліція повідомила, що приміщення під її контролем, і просвітяни можуть повертатися в нього. Ми застали тут потрощені меблі, двері — наслідки штурму напередодні.

Наступного дня, в неділю, я знову прийшов у наш офіс, щоб наводити порядок. А вже після того, як вийшов звідти, дізнався про другий напад, другий погром. Усе знову почалося з мітингу проросійських сил, які намагалися штурмувати державні установи, але в них нічого не вийшло. Тоді натовп знову подався до будинку, де розташована “Просвіта”. Заявили, що йдуть перевірити, чи не ховаються тут активісти “Патріота України”. У будинку їх уже не було. На вході стояла охорона фірми, офіс якої теж у цьому будинку, та один міліціонер. Незважаючи на них, погромники знову увірвалися в порожній офіс “Просвіти”, зірвали, кинули під ноги й потоптали репродукцію картини Тараса Шевченка “Катерина”, почали виносити у двір просвітянські книжки — з історії України, про Голодомор. Зокрема книжки, видані ВЦ “Просвіта” і подаровані нашій організації. Ці книжки погромники демонстративно спалили на вогнищі у дворі, як фашисти.

Зараз харківська міліція продовжує розслідування. Нам же залишається сподіватися, що винних покарають, а українська патріотична організація в українському місті більше не зазнає подібних нападів.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment