«Мастодонт» — джуринський лауреат

У Національному музеї Тараса Шевченка відбулося вручення премії Володимира Рутківського “Джури” (грошовий еквівалент — 20 тис. грн). Ця літературномистецька премія є приватною і присуджується уже вдруге з часу її заснування. Першим її лауреатом став молодий талановитий художник Максим Паленко за ілюстрування відомої не лише дітям трилогії В. Г. Рутківського “Джури козака Швайки” (2007), “Джури — характерники” (2009) і “Джури і підводний човен” (2010). Цьогоріч її лауреатом став “мастодонт” української дитячої літератури, як жартома назвали його члени поважного журі, Анатолій Качан. У дипломі зазначається: “За створення високохудожнього образу українського Причорномор’я в книзі лірики та ігрової поезії “Листи з осіннього саду”.

— Трапляються в житті такі дива, — сказав Іван Малкович, один із членів журі, поет, власник видавництва “АБАБАГАЛАМАГА”, — Гоголь написав свої дивовижні “Вечори на хуторі біля Диканьки” у 22 роки. А свої найвідоміші на сьогодні дитячі твори засновник цієї премії, Шевченківський лауреат Володимир Рутківський створив, коли йому було за 70. Але до цього він написав ще купу прекрасних дитячих книжок.
Так само й Анатолій Качан, який теж перейшов цю вікову межу, встигнувши написати до цього чимало книжок для дітей. У переліку його творчих здобутків кілька десятків поетичних збірок, найкращі вірші з яких увійшли до шкільних підручників і посібників. У співавторстві з відомими українськими композиторами написав кілька пісень, і, звичайно, його небезпідставно вважають одним із визнаних фахівців із проблем дитячої літератури. Тож присудження Анатолію Качану премії Володимира Рутківського “Джури” за останню збірку поезій для дітей “Листи з осіннього саду” аж ніяк не випадковість.
Свої думки і обґрунтовані рішення на підтримку його кандидатури одноголосно висловили поважні члени журі: Тетяна Щербаченко, Зірка Мензатюк, Наталія Марченко, Кость Лавро, Іван Малкович.
Засновник премії “Джури” В. Г. Рутківський підсумував рішення журі:
— Вікової читацької категорії дитячої літератури, як і її творців, немає. Бо ж відомо, що перш ніж купувати книжки для дітей, батьки самі читають їх. Так що всі ми одного віку, всі ми родом з капусти, як пише один наш член журі (Анатолій Качан — Авт.).
Я живу в Одесі й рідко буваю в Києві. Щодва роки я вручаю премію творцям найкращих дитячих книжок. Сьогодні ним став “мастодонт”, який давно і плідно працює на ниві дитячої поезії. Але я подумав: що буде потім, коли я відійду від справ? Мені дуже не хочеться, щоб премію перестали вручати. Тому я зметикував: запросив дуже активних і тямущих експертів, які працюють у дитячій літературі, щоб вони продовжували мою справу. Я хочу, щоб вони й надалі працювали. Це, можна сказати, довічні члени журі премії “Джури”. Я пишаюся ними.
Насамкінець Людмила Рутківська вручила головну частину премії Анатолію Качану — грошову винагороду. А Тетяна Щербаченко — грамоти порталу “Простір української дитячої літератури “БараБука” Володимиру Рутківському і Анатолію Качану. Тепер вони визнані справжніми “книгодрузяками”.

Сторінку підготував
Микола ЦИМБАЛЮК

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment