Європейський вибір: українці святкуватимуть із червоними маками

Заходи з відзначення завершення Другої світової війни у Європі та перемоги над нацизмом відбудуться у столиці 8—9 травня.

Уперше у Києві на офіційних заходах буде використано європейську символіку пам’яті полеглих у війні — червоний мак.

Ідея та графічне втілення стало результатом співпраці Українського інституту національної пам’яті та Національної телекомпанії України.

“Пропонуємо новий символ як виявив нашої поваги до тих, хто знищив нацизм. Це буде червоний мак — символ європейський та український. У наших піснях співають, що маки зацвітають там, де пролилася козацька кров”, — говорить директор УІНП Володимир В’ятрович.

Гендиректор НТКУ Зураб Аласанія додає: “День пам’яті, день капітуляції нацистської Німеччини. Треба було як символ щось знакове, що символізувало б не свято, яким війна не може бути за визначенням, а пам’ять та скорботу”.

Графічне втіленняалюзія з одного боку червоного маку, з іншого — кривавого сліду від кулі, передає глибину смислу війни, розповідає про страждання, смерть, героїзм, про мільйони загиблих — найголовніше, що є у війні. Біля символу гасло “Ніколи знову”, адже ми зобов’язані не допустити повторення жахіть війни.

“Друга світова війна була більшою, ніж Велика Вітчизняна. Зокрема для України. Для України війна почалася 1939 року, а не 1941го”, — говорить харківський дизайнер, автор логотипа Сергій Мішакін.

Офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни у Європі та перемоги над нацизмом Україна разом із Європою та світом розпочне 8 травня і продовжить традиційно 9 травня.

8 травня запланована символічна подія “Перша хвилина миру”. Адже капітуляція Німеччини була підписана саме 8 травня пізно ввечері. Формально саме цього дня завершилася війна в Європі. Організація заходів 8 травня також дозволить провести частину святкувань у єдності з іншими країнами антигітлерівської коаліції: Британією, Францією, США.

9 травня на День перемоги пам’ять полеглих у боротьбі з нацизмом вшановуватимуть у Парку вічної слави та на Софійській площі.

Український інститут національної пам’яті закликає медіа та громадськість використовувати червоний мак як український символ традиційних відзначень перемоги над нацизмом і завершення Другої світової війни у Європі.

 

За інформацією УІНП

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment