На порозі вибору

Петро АНТОНЕНКО

 

Фарсорендум на Донбасі

Фарсом назвав цей “референдум” у понеділок на пресконференції Комітету виборців України його голова Олександр Черненко. У кількох містах Донецької і Луганської областей відбулося дійство, організатори якого не лише не дотримувалися елементарних норм виборчих процесів, волевиявлення громадян, а й навіть демонстративно не прагнули цього, заявив О. Черненко. Не кажучи вже про абсолютну антиконституційність голосування за якісь містечкові “республіки” і їх відокремлення від України. Якщо на півмільйонний Маріуполь, де переважна більшість громадян проігнорували це дійство, знайшлася якась частина охочих голосувати, то навіть вони навряд чи могли це нормально зробити, коли в місті було відкрито всього 8 так званих “виборчих дільниць”. Миттю було оголошено підсумки підрахунку голосів, які, врешті, можна було оголосити й за кілька днів до “референдуму”.

 

Президентські перегони —

за графіком

Комітет виборців України оприлюднив моніторинг перебігу президентської виборчої кампанії щодо виборів 25 травня. Їх оголосив на цій же пресконференції в УНІАН голова КВУ Олександр Черненко. Звичайно, всіх цікавить специфіка нинішніх виборів, пов’язана з Кримом і Донбасом. Ось що зазначив голова КВУ. Крим тимчасово окупували, така офіційна позиція Української держави. Тому вибори на півострові не відбуваються. Але мешканці Криму мають право проголосувати за бажанням у будьякому регіоні України. Для цього досить заяви і кримської реєстрації в паспортах.

Дещо інша ситуація з Донбасом, який частково контролюють сепаратисти, і тому подекуди існує загроза зриву голосування. Але КВУ розрізняє так званий “червоний пояс” Донбасу, де найбільші прояви сепаратизму і де відбувається антитерористична операція, і сільський Донбас, північну Луганщину, західну Донеччину, які контролює українська влада і де підготовка до виборів триває. Загалом КВУ прогнозує зрив голосування на третині території Донбасу. Але вибори загальнонаціональні, і для їхнього проведення, загального результату це практично не має значення. Кількість дільниць, які можуть бути заблоковані, може скласти загалом по країні близько 3—5 %. Утім, і мешканці Донбасу, де розташовані ці дільниці, теж можуть проголосувати на інших, для чого їм до 19 травня треба подати заяви в органи реєстрації виборців.

Загалом виборча кампанія проходить доволі спокійно. Хоч нашу задавнену хворобу — війну компроматів, чорний піар вивести не так просто.

Голова КВУ сказав також про великий інтерес світової громадськості до наших президентських виборів, адже наш вибір важливий не лише для України, а й для світу.

Проти чорного піару

В УНІАН відбулася також пресконференція керівника виборчого штабу Петра Порошенка, народного депутата Віталія Ковальчука та керівника об’єднаного столичного штабу Порошенка і Кличка, народного депутата Ірини Геращенко. Основна тема — застосування суперниками Порошенка брудних технологій у виборчій кампанії, особливо з боку виборчого штабу кандидата Юлії Тимошенко. Ідеться про щоденні заяви у масмедіа з критикою Петра Порошенка (сам він щодо опонентів вирішив до такого не вдаватися), проплачені публікації в ЗМІ, створення фальшивих сайтів в Інтернеті. Характерним проявом бруду став випуск анонімної так званої газети “Тільки факти”. Перший її випуск великим накладом поширили в багатьох областях. А друк другого випуску виборчий штаб Порошенка зміг заблокувати в одній із друкарень Тернополя. Бруд зупинили за сприяння міліції, яка давно мала б реагувати на подібне. Адже, крім того, що і як тут друкують, у такій продукції, зокрема і в згаданій “газеті”, порушують численні норми виборчого закону, що стосуються ведення агітації: не вказується ні відповідальні за випуск, ні автори публікацій, ні де і яким накладом це друкується. У зв’язку з цим, зазначила Ірина Геращенко, вона звернулася з депутатським запитом до правоохоронних органів із вимогою притягти винних до відповідальності і попереджувати подібне беззаконня. Подібні непорядні прийоми застосовують опоненти і щодо кандидата на міського голову Києва Віталія Кличка. Схоже, декому нічого сказати виборцям, окрім бруду і фальсифікацій. То чи європейський такий вибір у політикумі?

 

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment