Є надія на порозуміння

Михайло ВАТУЛЯК,

віцепрезидент Ліги українських меценатів

 

Табачник не випадково нищив наш конкурс. Він нищив усе українське, усе патріотичне. А оскільки наш мовний марафон — своєрідна маніфестація українства, це, по суті своїй, перманентна націєтворча акція. Табачник одразу ж нюхом своїм уловив цю особливість. І чи не від першого дня в міністерському кріслі оголосив нам війну. І ось чим усе це скінчилося — наша справа не загинула, навпаки — вона торжествує, а Табачник перебуває у глибокому політичному нокауті. Навряд чи Добкін допоможе йому повернутися на сцену.

Звичайно, багато було тривог, коли вперше почалися перипетії з конкурсом імені П. Яцика. Були сигнали педагогів із місць: там наказано не просто гальмувати мовний турнір — наказ був не проводити. Свою повну індиферентність до нього почали демонструвати владці різних рівнів. І сам міністр у своїх інтерв’ю категорично відхрещувався від того, що доти спільними зусиллями робили освітянське відомство та Ліга українських меценатів, показуючи приклад успішної співпраці державної інституції та громадськості. Надто помітною і вже справді брендовою була наша справа, тому її не так легко було похоронити. Ось саме цього і не врахували Табачник зі своєю командою. І ще не врахували того, що питання мови для нас, українців, одне з найболючіших. Тут нам відступати нікуди. Все це й зумовило нашу перемогу, зробило її цілком закономірною.

Гадаю, що найбільшою для нас перевагою у протистоянні з табачниками стало те, що ми не були самі. Від перших кроків реалізації нашого проекту ми закликали патріотичну громадськість разом узяти на плечі цю справу. І нас готовно підтримали. Довкола конкурсу зібрався великий громадський актив. Тут і авторитетна опікунська рада, до якої ввійшли самі меценати, відомі громадські діячі, вчені, письменники. Бачимо там академіків Василя Кременя, Ярослава Яцкова, Миколу Жулинського, голову ВУТ “Просвіта” Павла Мовчана, голову Національної спілки письменників України Віктора Баранова, редактора “Літературної України” Сергія Козака і редактора “Слова Просвіти” Любов Голоту. А очолює опікунську раду президент Ліги українських меценатів Володимир Загорій. Фармацевтична фірма “Дарниця”, де він є головою наглядової ради, найбільше зробила для того, щоб цей конкурс відбувався. За чотирнадцять турнірів “Дарниця” дала вже понад два з половиною мільйони гривень. Національний виробник підтримує національний проект. І це справді символічно. Такий багатообіцяючий альянс ще раз наочно показує нам шлях до успіху української справи: тільки поєднання цих двох обставин дає такі добрі перспективи утвердження українських цінностей, як це бачимо на прикладі нашого конкурсу.

Великого значення надаємо ми й наглядовій раді мовного турніру. Її очолює відомий мовознавець, народний депутат Ірина Фаріон. Туди входять педагоги, журналісти, письменники. Всі вони вболівають за долю конкурсу в умовах непростої нашої політичної та мовної реальності. Всі ті проблеми, які виникають у конкурсі (рецидиви корупції, всі організаційні моменти, фінанси, випадки саботажу конкурсу)  — прерогатива наглядової ради, яка багато зробила для того, щоб наш проект утверджувався і мав ту прозорість, якою він відзначається.

І, нарешті, журі конкурсу. Його своєрідна “візитка” — голова Павло Гриценко, директор Інституту української мови імені О. Потебні. Це той рівень, про який ми могли тільки мріяти. Коли на дипломі переможця чи призера мовного марафону стоїть ім’я такої поважної інституції, то це багато про що говорить. Маю сподівання, що приймальні комісії наших вишів братимуть до уваги таку обставину, коли розглядатимуть документи абітурієнтів. Підписи на дипломах міністра освіти (а він після років перебування в цьому кріслі Табачника знову з’явився на дипломах) і такого авторитетного голови журі — це для вступника більше ніж просто рекомендація. І це треба юридично узаконити. Ми плануємо на найближчих зборах Ліги ухвалити відповідне звернення до Міністерства освіти і науки. Добре, що знову маємо змогу вести з ним діалог. І що є надія на порозуміння з ним у ключових моментах.

 

 

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment