Ми маємо йти у наступ

Розпочали дійство ведучі диктор українського радіо Ганна Короненко та поет Павло Щириця. Почесне право внести державний прапор України надали ліцеїстам Київського військового ліцею імені Івана Богуна.

Президент Ліги українських меценатів, голова наглядової ради конкурсу, професор Володимир Загорій подякував конкурсантам, батькам, які виховали таких освічених, талановитих дітей, учителям, благодійникам, що підтримують конкурс, усім, хто розуміє, що держава — це не тільки кордони, територія, владні структури, а насамперед мова, яка єднає всіх нас.

Виконавчий директор Ліги українських меценатів письменник Михайло Слабошпицький нагадав, що за минулої влади Міністерство освіти і науки, яке мало б опікуватися конкурсом, його ігнорувало. “Але ми вистояли завдяки людям, які підтримували цю справу”, — сказав Михайло Федотович. Він зачитав привітання від Світового Конгресу Українців.

Від виконувача обов’язків президента України Олександра Турчинова привітання зачитав заступник міністра освіти і науки України Павло Полянський.

Далі відбулося нагородження переможців грошовими преміями від письменників Віктора Баранова, Павла Мовчана, Івана Корсака (Україна), Лесі Ткач (Австралія), Романа Колісника (Канада); від Союзу Українок Австралії, Фундації ім. Багряного; від громадськополітичної діячки Юлії Тимошенко; від народних депутатів Петра Порошенка, Юрія Дерев’янка, Богдана Бенюка, Ірини Фаріон, Олега Тягнибока, Миколи Томенка, Бориса Тарасюка, Лілії Гриневич, від газети “Слово Просвіти”, ПрАТ “Фармацевтична фірма “Дарниця”, ПАТ “Оболонь”, ПрАТ “Ексімед”.

Серед спонсорів і Ліга українських меценатів, газета “День”, Фонд Миколи Томенка “Рідна країна” та київські видавництва ВЦ “Просвіта”, “Академія”, “Академвидав”, “Знання”, “Либідь”, “Веселка”, “Смолоскип”, “Український письменник”, “Пульсари”, “Ярославів Вал”.

Надзвичайно яскравою, патріотичною була мистецька програма. Гурт бойового гопака з Вишневого виконав “Козацький однотанок”, чудово виступив вокальний ансамбль “Калинонька”, порадував новими знахідками лідер гурту “Хорея козацька” Тарас Компаніченко. Неперевершене враження справив ансамбль Школи хореографічного мистецтва “Сонечко” з Житомира постановками “Майдан. Небесна Сотня” та “Бережіть Україну”.

Директор Інституту української мови НАНУ, голова журі конкурсу Павло Гриценко не приховував захоплення. “Після такої демонстрації сили нашої національної культури всі слова зайві. Скажу тільки, що останнім часом мене дратують не тільки “любов” старшого брата, а й те, як ми реагуємо на ці заяви. Нам нав’язали і нав’язують позицію оборони. А ми маємо йти у наступ, бо за нами тисячолітня історія, велика європейська культура. За нами такі традиції, що навіть те, що ми щойно бачили — можливо, мільйонна скалка з усього, чим ми володіємо. Із нашої КиєвоМогилянської академії ішли професори по всьому світу і там закладали вищі навчальні заклади. На наших землях була серцевина християнської віри, науки і культури. А ми тепер чомусь маємо боронитися, обіцяти комусь чимось догодити. Треба робити тільки те, що потрібно українському народові, а не “старшому” братові.

Це випливає і з нашого конкурсу. Ми перевірили майже 5 тисяч робіт. Хоч які б завдання отримували діти — пишуть про Шевченка, про Франка, — а виходить Україна, незалежність, виходить наказ майбутнім президентам: щоб Україна була сильною, єдиною територіально, мовою, порухом духу. Це пишуть люди вільного європейського мислення. Це нова українська генерація. У них немає ідеї споживацтва, а є ідея творення. Ця молодь уже бере на себе відповідальність за країну. Ми мусимо їх підтримати”.

Особливо тепло сприймали присутні переможців із Криму, Луганська, Донецька. Від “Слова Просвіти” премію отримав учень ЗОШ № 33 із Сімферополя Іса Сейтягьяєв.

Вручаючи дитині премію імені своїх батьків, голова НСПУ Віктор Баранов сказав значущі слова: “Кожна цивілізована держава повинна мати свої обов’язкові і невід’ємні атрибути: державний гімн, прапор і державну мову. Так сталося, що до одного з цих атрибутів — мови — у деяких членів нашого суспільства ставлення як до предмета торгів, предмета перетягування виборців від однієї політичної партії до іншої. Це неприпустимо”.

 

 

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment