Просвітницькі групи — на Донбас!

Відкривши засідання, голова Товариства “Просвіта” Павло Мовчан звернув увагу членів Правління на дуже тривожну ситуацію не лише на Донбасі. Він наголосив на тих важких умовах, в яких працюють просвітяни на передовій, ризикуючи життям, зазнаючи моральних і матеріальних збитків.
Досі не відома доля голови Луганського обласного об’єднання “Просвіти” Володимира Семистяги, захопленого терористами 23 червня 2014 року.
Товариство “Просвіта” докладає максимум зусиль щодо його звільнення. На жаль, досі звільнити його не вдалося, невідоме й місцеперебування.
В умовах війни особливо необхідна тверда державницька ідеологія на засадах української національної ідеї. Не можна допустити ідеологічної невизначеності в інформаційній політиці, особливо на комерційних та приватних телеканалах, що спричиняє дезінформування населення на Сході України. Аби цього уникнути, необхідна послідовна відповідна ідеологічна та кадрова політика уряду. Товариство “Просвіта” готове співпрацювати з державними органами влади на всіх рівнях, аби підняти на належний рівень патріотичну складову в боротьбі за цілісність української держави та її реальну суверенність.
Засідання Центрального правління запропонувало створити добровільні просвітницькі групи для поїздки на Донбас. З цією метою необхідно звернутися до творчих спілок України, до всієї української інтелігенції, яка усвідомлює, що у звільнених від терористів містах Слов’янську, Краматорську, Маріуполі та інших населених пунктах, слід розгорнути просвітницьку роботу. Мусимо підняти дух патріотизму та допомогти місцевим мешканцям збагнути, хто є сьогодні винуватцем трагічних подій на Сході України і якою в цьому є справжня “допомога” сусідньої держави.
Центральне правління ухвалило:
1. Сформувати групи представників “Просвіти” та творчої інтелігенції для поїздок у звільнені міста Донецької та Луганської областей для проведення просвітницької роботи спільно з Міністерством культури України, Міністерством освіти та місцевими органами влади.
2. Організувати роботу для поповнення бібліотек звільнених міст Донбасу українською літературою, залучивши видавництва “Український письменник”, “Дніпро”, “Веселка”, “Смолоскип”, “Ярославів Вал” для підтримки акції та надання літератури.
3. Звернутися до обласних об’єднань “Просвіти” з тим, щоб вони взяли участь у заходах допомоги мешканцям звільнених територій Донбасу.
4. Надрукувати брошури, упорядковані професором Іваном Ющуком із серії “Пізнаймо себе, українці”, і розповсюдити їх серед мешканців Сходу України.
5. Доручити члену Центрального правління Дмитру Ломачуку провести зйомки в зоні АТО для створення програм та документальних фільмів про те, що саме відбувалося під час окупації терористами так званої ДНР та ЛНР.
6. Голові Запорізького обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка негайно звільнити приміщення офісу обласної “Просвіти” для здійснення статутної діяльності об’єднання.
7. Правлінню Запорізького обласного об’єднання “Просвіти” спільно з Секретаріатом Товариства продовжити роботу з підготовки позачергової обласної звітно-виборної конференції.
8. У зв’язку з річницею пам’яті першого голови Запорізького обласного об’єднання ВУТ “Просвіта”, відомого вченого, письменника, громадського діяча Віктора Чабаненка у Києві та Запоріжжі провести науково-практичні конференції з дослідження творчої спадщини В. Чабаненка, присвячені дню його світлої пам’яті.
9. Унаслідок бездіяльності голови Чернігівського обласного об’єднання Василя Чепурного припинили своє існування газети “Сіверщина” і “Біла хата”. Голові Товариства Павлові Мовчану та члену Центрального правління Георгію Філіпчуку доручено зустрітися з керівниками місцевої влади щодо сприяння у відновленні роботи Чернігівського обласного об’єднання.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment