Бойкотуймо російські товари

Всеукраїнська громадянська кампанія “Бойкотуй російське!”, що розпочалася у серпні минулого року, набула небувалого розмаху після початку російської агресії проти нашої держави. До активістів руху “Відсіч”, який ініціював її, вже долучилися ВО “Свобода”, десятки патріотичних партій і громадських організацій, тисячі волонтерів. “Купувати російське — це фінансувати ворога, який убиває українців!”, — написав на своїй сторінці у Facebook лідер Радикальної партії Олег Ляшко.

Сергій ГОРИЦВІТ

Скрізь з’явилися білборди, плакати й наліпки зі зображенням озброєних зубастих матрьошок та штрих-кодом “46”, яким позначені російські товари. А голова Полтавської обласної організації Віктор Бугайчук розпорядився запровадити спеціальне помітне маркування товарів російського походження позначкою “Товари з Російської Федерації” та розміщувати їх на окремих полицях. Схожі рішення ухвалили також Івано-Франківська облрада, Львівська, Тернопільська та Черкаська міськради. Група львів’ян демонстративно вилила у каналізацію десять пляшок російської горілки. А одеські дотепники влаштували на Дерибасівській флеш-моб під лозунгом “Купив “Снікерс” — убив солдата АТО”, адже у нас продаються винятково російські “Снікерси”, хоч кращі за них виготовляють і в Європі. Загалом уже понад 40 % українців бойкотують товари країни-агресора.
Останнім часом російські виробники стали маскувати штрих-коди на своїх виробах, прагнучи обдурити українців. Тепер, навіть якщо штрих-код починається на “482”, покупець повинен уважно вивчити інші написи на упаковці й переконатися у його відповідності країні-виробнику товару.
Нині кияни та мешканці інших міст масово відмовляються користуватися послугами таких російських банків як “Альфа-Банк”, “ВТБ”, “Ощадбанк Росії” та інших. У результаті за перше півріччя 2014 року прибутки цих банків в Україні скоротилися в декілька разів. Із закликами не фінансувати окупантів активісти постійно пікетують російські АЗС компаній “ТНК”, “Лукойл” та “Formula”. А одесити, кияни й львів’яни тепер постійно бойкотують російські фільми.
Наприкінці березня спікер ВРУ Олександр Турчинов закликав увесь світ бойкотувати російські товари. За його словами, “якщо світ хоче допомогти Україні, є дієвий спосіб — замінювати російські товари українськими”. Першими відгукнулися на це звернення мешканці Латвії, Литви, Естонії, Польщі, Молдови та Грузії.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment