Допомогти землякам — допомогти Україні

Едуард ОВЧАРЕНКО

Проте мова сили зажди породжує супротив у відповідь. Можливо, це звучить парадоксально, але саме через російську агресію вдалося досить швидко відновити боє­здатність української армії, активно триває процес консолідації українського суспільства. Змінили свої проросійські погляди мешканці Донецької та Луганської областей.
Крім цього, по всій Україні почав розвиватися волонтерський рух. Приміром, донедавна переважно аполітичні мешканці Тростянецького району Сумської області активно відгукнулися на заклики місцевих організацій Всеукраїнського об’єднання “Свобода” та Української республіканської партії “Собор” щодо надання допомоги військовослужбовцям, які зараз перебувають в зоні проведення АТО.
У мешканців Тростянця Максима Іванова та Романа Пітінова є основна робота, але вони знаходять час для волонтерської діяльності. Їх об’єднала спільна мета — допомогти українським солдатам, які сьогодні відстоюють наші кордони від російського агресора та інших терористичних угруповань.
Мешканці району зібрали більше двох тонн різної продукції: консерви, макарони, крупи, цукор, мішки з картоплею, цибулею, сало, якого селяни принесли шість ящиків. Серед гуманітарної допомоги засоби гігієни. Все це направили в зону АТО — 2-му батальйону Національної гвардії України, в якому багато тростянчан.
У списках тих, хто активно відгукнувся на заклики підтримати українську армію — шкільні колективи Боромлянського, Новгородського, Білківського, Семренківського навчальних закладів, Тростянецької загальноосвітньої школи № 4, районної дитячої музичної школи, територіального центру соціального обслуговування населення.
Вагому допомогу надали представники Кам’янської сільської громади на чолі з її керівником Любов’ю Мазною. Люди несли до сільської ради мішки з городиною, консервацію, печиво, цукерки, крупи, смалець, сало та багато чого іншого. І хоча на території громади місцевих не мобілізували, але люди з розумінням поставилися до загальнодержавних проблем, чим змогли підтримали наших воїнів, яким сьогодні так не легко.
А протягом липня волонтери збирали кошти, обходячи організації та підприємства міста і району, для батальйону “Десна”, який сформований із добровольців 40-ї сотні самооборони Майдану. Сьогодні військове формування проходить підготовку і найближчим часом буде відправлене на Схід. На зібрані кошти (майже 17 тисяч гривень) волонтери закупили амуніцію, продукти харчування, а днями все це передали батальйону.
“Настрій у наших військових бойовий. Вони у зоні АТО і впевнені в перемозі. А в нас триває збір коштів для української армії, й ми робитимемо це доти, доки повністю не визволимо рідну землю”, — розповів волонтер, голова Сумської обласної організації Української республіканської партії “Собор” Микола Бабич, який організував поїздку до навчального військового центру на Чернігівщині, де особисто передав усю допомогу підопічним.
Сьогодні, коли Україна переживає чи не найскладніший період своєї багатовікової історії, згадується 1991 рік. Тоді незалежність нам дісталася як подарунок долі. Але, на жаль, те,що легко здобувається, мало цінується. У ці дні триває боротьба вже не за декларативну, а справжню незалежність. Чи зможемо її здобути? Напевно, це залежить від кожного з нас.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment