Книга єднає авторів і читачів світу!

11—14 вересня у Львові традиційно відбудеться Форум видавців, уже — XXI. Це, як анонсовано на сайті Форуму, 700 програмних заходів, у яких візьмуть участь 200 видавництв, 300 авторів із 23 країн світу. Цьогорічний Книжковий ярмарок — це міжнародний літературний фестиваль, на якому відбуватимуться: церемонія вручення премії “Найкраща книга Форуму—2014”, X дитячі читання “Книгоманія”, благодійна акція для людей літнього віку — “Третій вік: задоволення від читання”,    X фестиваль “Молода Республіка Поетів”, “Ніч поезії і музики” і Львівський V бібліотечний форум. У рамках книжкового Форуму у Львові особливо відзначать 440 років видання Іваном Федоровим “Букваря” і “Апостола”, 200ліття Тараса Шевченка, 150ліття Михайла Коцюбинського. Це буде свято не тільки авторів книжок, а й перекладачів, ілюстраторів, бібліотекарів і, звісно, читачів.

Фокусною темою Форуму обрано: Століття змін. Століття боротьби. (1914—2014). Спеціальними темами стануть:

· UkrainEUkraine (революціявійнакультура)

· DonauLounge

· Жінка у світі, що змінюється

· Єврейська культура в Україні

· Крим

Гостями Форуму видавців будуть: Міленко Єрґович (Хорватія), Мартін Поллак (Австрія), Тімоті Снайдер (США), Софі Оксанен (Фінляндія), Януш Гловацький (Польща), Людмила Уліцкая (Росія), Володимир Войнович (РосіяСША), Мустафа Джемілєв (Україна), Рефат Чубаров (Україна), Лявон Барщеускій (Білорусь), Паскаль Брюкнер (Франція).

Загалом на Форум видавців завітає 317 авторів з України та зза кордону, а саме: з Австрії, Австралії, Албанії, Білорусі, Болгарії, Боснії і Герцеговини, Грузії, Італії, Ісландії, Канади, Македонії, Німеччини, Нової Зеландії, Норвегії, Польщі, Росії, Сербії, Словаччини, США, Угорщини, Фінляндії, Хорватії, Швейцарії, Швеції, Чехії.

Вперше у межах Форуму видавців діятимуть тематичні майданчики — історичний, жіночий, дитячий, кулінарний, природознавчий. Під час дитячих читань “Книгоманія” 64 книгомани з більшості областей України, переможці Всеукраїнського конкурсу дитячого читання, не тільки зустрінуться з улюбленими письменниками, а й позмагаються у різноманітних літературних квестах і конкурсах. Попередньо до фестивалю “Молода республіка поетів” надійшли вірші від 147 поетів. Це вдвічі більше, ніж торік. А бібліотечний форум (завітає понад 100 бібліотекарів) поступово стає альтернативою міжнародній, оскільки активно долучилися поляки, бібліотечній конференції, яка проводилася в Судаку.

Проведення цьогорічного Форуму видавців буде найскладнішим з усіх попередніх років. Багато фінансових та безпекових питань вирішуватимуть окремі люди і відповідні інституції. Чи не забудуть у гамузі Форуму пошанувати пам’ятні дати українських літераторів: 90річчя Павла Загребельного, 85річчя Дмитра Павличка, 120річчя Олександра Довженка, а також особливо виокремити українську книжку? Бо останні роки відзнаку “Найкраща книга Форуму—2014” чомусь завойовують не українські автори. Чого ж бракує українській книжці?

 

За інформацією сайта Форуму видавців

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment