Банальність Білого Дому

Ще з 1990х років я беру участь у щорічному вшануванні Голодомору, що відбувається в третю суботу листопада в соборі Святого Патрика в НьюЙорку. Починаючи з 2010 року, замість того, щоб знайти крихту розради від зворушливого релігійного служіння, я ще більш засмучений через урядові заяви у цих заходах. Із 2010 до 2013 рр., коли Віктор Янукович, російська маріонетка, був при владі, представники України зачитували безглузді за складом словоблудства заяви. Одного року президент Янукович узагалі забув надіслати звернення. Із приходом нового українського президента, цьогоріч, Генеральний консул України прочитав глибоку й аналітичну заяву, яка включала посилання на Голодомор як спробу геноциду українського народу. Це було послідовно із попередніми зверненнями, виданими президентами України — Кравчуком, Кучмою і Ющенком. На жаль, заява Білого Дому була банальною і показала типове загальне і байдуже ставлення.

Аскольд С. ЛОЗИНСЬКИЙ,

США

 

Для характеристики історичної події, що відзначається, використали такі терміни: “смерть від голоду”, “одне з найсерйозніших злодіянь”, “трагічний розділ”, “штучно створений голод”, “жахлива трагедія”. Даремно я дуже уважно слухав, щоб почути слово “геноцид”. Після закінчення розшукав Старшого радника американського Постійного представництва при Організації Об’єднаних Націй Вільяма П. Попа, який зачитував заяву Білого Дому. Він, здавалося, майже вибачався, натякаючи, що не несе відповідальності за Білий Дім. Також радник попросив, щоб я надіслав йому деякі матеріали з цього питання.

Замість подання мого власного аналізу, який може бути або не бути переконливим для Білого Дому чи держави, я вирішив представити висновки, зроблені американськими державними органами, що характеризували “Голодомор” як геноцид. 1985 року Конгрес США сформував Комісію з голоду в Україні. Ця Комісія зробила висновки і представила їх на Конгресі 22 квітня 1988 р. Серед висновків цієї Комісії було таке:

“Йосип Сталін і його оточення вчинили геноцид проти українців у 1932—33 рр.”

Цей висновок був підтриманий визначенням геноциду, взятим із Конвенції про геноцид як однієї з кількох дій, вчинених із наміром “знищити національну, етнічну, расову чи релігійну групу повністю або частково як таку”.

У підсумковому звіті зазначено, що одну або кілька цих дій здійснили проти українців для того, щоб знищити значну частину українського народу і, таким чином, аби нейтралізувати його політично. У доповіді є докази того, що Сталіна попереджали про насування голоду в Україні, та він вжив додаткових заходів щодо забезпечення його продовження і посилення наслідків. Ці заходи були повністю відмінними від реакції Сталіна на продовольчі труднощі в інших регіонах попереднього року. Крім того, заходи Сталіна із загострення ситуації в Україні здійснювали з особливою люттю в етнічно українських районах. Основна мета Сталіна була продемонстрована в його писаннях, які ясно вказують на намір усунути будьякі прояви українського національного самоствердження.

Членами Комісії були такі державні особи: конгресмен Данієл A. Miкa; конгресмен Вільям Брумфілд; конгресмен Бенджамін Гілман; конгресмен Денніс Гертел із Палати представників; сенатор Денніс Деконціні; сенатор Роберт Kастен із Сенату; Гері Л. Бауер, помічник президента Рональда Рейгана з розробки політики; C. Еверетт Куп, головний хірург держави.

Ні Білий Дім, ні держдепартамент не провели незалежного дослідження подій в Україні в 1932—33 роках. Чому Білий Дім і Держдепартамент не зважили на результати роботи комісії, скликаної Конгресом США і в яку ввійшли помічник Президента США і головний хірург держави?

Крім того, 13 жовтня 2006 р. 109й Конгрес схвалив Державний закон № 340, який дозволяв уряду України встановити пам’ятник на федеральній землі у столиці США Вашингтоні, щоб “вшанувати пам’ять жертв голодугеноциду в Україні 1932—33 років”. Цей закон підписав Президент США Джордж Буш.

Тому я прошу, щоб Білий Дім і Держдепартамент поважали висновки і закони, ухвалені Конгресом і підписані Президентом США і діяли відповідно. Існує стаття в Конституції США щодо штатів, що зобов’язує їх надати повну віру і кредит законам інших штатів. Чи не слід теперішньому Білому Дому надати подібну повну віру і кредит попереднім двопартійно погодженим діям Конгресу і законам, ухваленим попереднім Білим Домом?!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment