Зрада та милосердя, мужність та малодушність

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото надано театром

 

Це вже друга робота молодого режисера. Його перша постановка — “Білі ночі кохання” за Федором Достоєвським на торішньому Фестивалі молодої режисури була відзначена спеціальним призом газети “Дзеркало тижня”. Цього ж разу митця зацікавила творчість відомого американського драматурга Вільяма Гібсона, якого вважають одним із стилістів сучасної американської літератури.

Відомий його твір — п’єса “Двоє на гойдалці” була написана  1958 року. Її ставили на Бродвеї, екранізували, а постановки досі не сходять з афіш багатьох театрів світу. Вистава під назвою “Гітель і Джері” вже чимало років представлена в репертуарі Київського театру “Актор”, де одну з головних ролей раніше виконував народний артист України Валентин Шестопалов. Ця постановка по праву може вважатися одним із кращих камерних спектаклів сучасного українського театру.

Отож потрібно було мати неабияку сміливість, аби здійснити нове сценічне прочитання твору. Проте, як зізнався Андрій, він не бачив відомої київської постановки, але вже не один рік мріяв поставити п’єсу на професійній сцені.

Вистава “Двоє на гойдалці” — це історія двох сердець, які однаково самотні та нещасливі, але водночас дуже різні. Як і наше життя, ця історія складається зі зворушливих та смішних моментів, що можуть чергуватися з жорстокістю. Події відбуваються у НьюЙорку, але щось подібне могло трапитися у будьякому великому місті, скажімо, Києві. Саме тому вистава буде близькою українському глядачеві. Танцівниця Гітель (Олена Бушевська) та її випадковий знайомий адвокат Джері (Акмал Гурезов) достатньо швидко і несподівано навіть для них самих стають близькими людьми.

Мимоволі виникає бажання порівняти роботу молодого режисера з постановкою “Гітель і Джері”. Якщо у виставі Київського театру “Актор” зустрічаються вже доволі зрілі люди, які встигли багато чого побачити на своєму шляху (народний артист України Валерій Легін і заслужена артистка України Лариса Руснак), то в інтерпретації Театру драми та комедії вони ще зовсім молоді, проте теж уже мають попередній гіркий досвід. Якщо досвідченіші актори захоплюють глядача в полон із перших хвилин, то в новій постановці перша дія — це немов розминка, але друга зіграна досить сильно і змушує розчулитися не лише жінок, а навіть чоловіків. Режисери й актори обох постановок підводять глядачів до різних висновків. Якщо у виставі театру “Актор” Джері використовує Гітель, аби самоствердитися, то в постановці Андрія Попова герої допомогли один одному вижити, повірити в себе та віднайти справжнє бажання жити. Проте чи не пройшли одні й другі повз кохання, так і не помітивши його? Висновок робити глядачеві.

Ця зворушлива, смішна, а часом жорстока історія про правду життя та лицемірство, про зраду та милосердя, про мужність та малодушність допоможе декому усвідомити, як важливо зберегти стосунки з близькою людиною.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment