Вишиваємо разом!

Олег ОЛЕКСЮК,

голова Херсонського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта”  імені Тараса Шевченка

 

Від серця до серця торує шлях всеукраїнська акція “Вишиваємо разом”, яка має на меті підтримати єдину країну з її унікальними етнокультурними особливостями. Починаючи з Вінницької області, мешканці кожної з 25 областей вишивають хрестиком герб малої Батьківщини, а територію свого регіону — нитками тих кольорів, які є на прапорі зазначеної області. Кількість учасників акціїестафети з переходом вишиваної мапи України з однієї області в іншу зростає в геометричній прогресії. Тож недаремно цій акції пророчать увійти і до книги рекордів України, і до книги рекордів Гіннеса.

Вишивальниці Запоріжжя в ніч із 27 на 28 листопада цього року передали вишивану красуню просвітянам Херсонщини.

Понад 130 мешканців Херсонщини, незважаючи на негоду, відгукнулися на запрошення Херсонського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка і взяли участь у Всеукраїнській акції “Вишиваємо разом”.

Це відбулося 28 листопада під час проведення на базі Голопристанської районної бібліотеки VIII районного дитячого фестивалю “Повір у себе і в тебе повірять інші”, де діти і дорослі приєдналися до величної всеукраїнської акції. Того ж дня у дискозалі Голопристанського районного Будинку культури під час проведення молодіжної хореографічної вечірки “Зумбі фітнес паті” юні танцюристи з радістю долучилися до неординарної події. Поруч була знана на Херсонщині вишивальниця Катерина Колпакова, яку нещодавно на урочистостях із нагоди всеукраїнського дня працівників культури та аматорського мистецтва обласний Центр народної творчості нагородив почесною відзнакою “За вагомий внесок у розвиток культури Херсонщини”. Вона допомагала учасникам акції вишивати. Картини, ікони, серветки і рушники, вишиті або ж вив’язані костюми та сорочкивишиванки — ось неповний перелік робіт, над якими Катерина Іванівна працює щодня.

До акції долучилися студенти Херсонського державного університету та читачі Херсонської обласної наукової універсальної бібліотеки імені Олеся Гончара. Було б більше часу на проведення акції на теренах смаглявої Таврії, результат був би іще більш вражаючий. Уже на час передачі мапи загальна кількість учасників акції сягнула за 4 175 осіб, які вручну вишивали мапу України. Акція триває. У перший день зими мапу України вишивали наші сусіди з Миколаївської області.

 

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment